SuperBiz wiadomości Oszustwo na 64 mln zł. Prokuratura stawia zarzuty

Oszustwo na 64 mln zł. Prokuratura stawia zarzuty

26.04.2017, godz. 13:21
Sąd prawo
foto: SHUTTERSTOCK

Prokuratura oskarża dwóch mężczyzn, 47- i 41-letniego mieszkańców województwa wielkopolskiego, o to, że zaledwie w ciągu czterech lat oszukali aż 641 osób na niebagatelną kwotę 64 mln zł!

Według Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim oskarżeni mężczyźni dopuścili się prowadzenia działalności parabankowej bez zezwolenia, prali brudne pieniądze i niekorzystnie rozporządzali powierzonym mieniem, przez co spowodowali gigantyczne straty na kwotę 64 mln zł. Poszkodowanych w całej sprawie jest aż 641 osób.

ZOBACZ TEŻ: 11 tys. osób padło ofiarą oszustów kredytowych. Stracili miliony

Łącznie podczas śledztwa przesłuchano już 700 osób, oskarżeni mężczyźni od maja 2016 r. przebywają w areszcie. Akt oskarżenia przeciwko nim trafił do sądu 25 kwietnia br. Pokrzywdzeni wpłacali na konto założonego przez mężczyzn nielegalnego parabanku kwoty od kilku tysięcy do prawie 2 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Uwaga na oszustów! Nowa metoda „na nieboszczyka”

W zamian spodziewali się inwestycji tych środków w kampanie reklamowe, które miały przynosić zysk w postaci 68 proc. w skali roku! W rzeczywistości jednak powierzone pieniądze zaspokajały zachcianki oskarżonych. Jak dotąd prokuratorom udało się się zabezpieczyć tylko 4 mln zł na rzecz ich ofiar.

Źródło: pb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: