SuperBiz wiadomości Oszustwo „na ojca”. Imigrantki płacą Niemcom za uznanie ojcostwa nawet 20 tys. złotych!

Oszustwo „na ojca”. Imigrantki płacą Niemcom za uznanie ojcostwa nawet 20 tys. złotych!

08.06.2017, godz. 15:15
500 plus dla ciężarnych
500 plus dla ciężarnych foto: SHUTTERSTOCK

Kobiety, które chcą „wydostać się" na stałe ze swojego miejsca zamieszania, z reguły z Europy Wschodniej, Afryki czy Wietnamu znalazły na to sposób. Płacą Niemcom, aby uznali ojcostwo ich dzieci i tym samym mogły otrzymać prawo do stałego pobytu. W samym Berlinie odnotowano 700 takich przypadków.

Za „transakcję" płacą ok. 5 tys. euro (tj. ok. 20 tys złotych). Przyjeżdżają do Niemiec w ciąży z wizą turystyczną. W międzyczasie szukają „ojca" dziecka, który zgodzi się uznać ojcostwo w zamian za zapłatę kilku tysięcy euro. Posiadanie dziecka z obywatelem Niemiec daje im przepustkę do legalnego, stałego pobytu w kraju, o który im chodzi, by wydostać się z rodzinnych stron.
Tylko w samym Berlinie zanotowano 700 matek, które zdecydowały się na taki krok.

Zobacz także: Jaka kara grozi za rozwiązanie umowy z telewizją? [ABONAMENT RTV]


Oszustwo jest zaplanowane bardzo dokładnie: rzekomi ojcowie nie muszą płacić alimentów, ponieważ nie obejmuje tego ich „transakcja". Natomiast ściągnięcie świadczenia na dziecko i tak w większości przypadków byłoby niemożliwe, ponieważ „ojcowie" zazwyczaj utrzymują się z zapomogi socjalnej. Oszustwo dla nich samych często jest źródłem utrzymania, a niemiecka prokuratura zanotowała, że są mężczyźni, którzy już 10 razy uznawali ojcostwo.

Sprawdź również: Reforma emerytalna. 250 zł na zachętę dla oszczędnych


Handel prawem do stałego pobytu za pewne będzie nadal się szerzył, w związku ze zwiększoną falą migracji do zachodnich sąsiadów.

 

Źródło: /tvp.info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: