SuperBiz wiadomości Padł rekord. Debatę Clinton–Trump oglądało prawie 90 mln telewidzów [INFOGRAFIKA]

Padł rekord. Debatę Clinton–Trump oglądało prawie 90 mln telewidzów [INFOGRAFIKA]

28.09.2016, godz. 11:27
Debata prezydencka w USA: Hillary Clinton kontra Donald Trump
foto: AP

80,9 mln – tyle widzów oglądało debatę między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem według firmy Nielsen, specjalizującej sie w telemetrycznych badaniach oglądalności. Jeszcze żadna debata prezydencja w USA nie miała tak dużej widowni.

Debata Clinton–Trump pobiła rekord oglądalności z 1980 r., kiedy przedwyborczy pojedynej między Ronaldem Reganem i Jimmim Carterem obserwowało 80,6 mln Amerykanów. Analitycy spodziewali jednak, że wynik będzie jeszcze lepszy – liczyli na ponad 100 mln widzów, czyli tyle ile ogląda finał ligi futbolu amerykańskiego – Super Bowl.

Czytaj też: Debata W USA. OSTRE starcie Clinton-Trump. Kto wygrał debatę? [SONDAŻ]

Debata odbyła się na terenie Uniwersytetu Hofstra w Hempstead w stanie Nowy Jork. Trwała łącznie 90 minut i składała się z sześciu 15-minutowych bloków tematycznych. Poprowadził ją dziennikarz telwizji NBC Lester Holt.
W trakcie spotkania Hilarry Clinton była opanowana i spokojna. Tramp z kolei reagował bardziej emocjonalnie – przerywał kandydatce demokratów, podnosił głos i kręcił głową.

Sprawdź także: Hillary Clinton ujawniła swoje milionowe zarobki

Według wyników sondażu telewizji CNN debatę wygrała Hillery Clintom, zdobyła ona 62 proc. głosów widzów, wobec 27 proc. oddanych na na Donalda Trumpa. Badanie na ten temat przeprowadził także ośrodek Public Policy Polling. Jego wyniki również wskazują na przewagę kandydatki demokratów, jednak znacznie mniejszą – opowiedziało się za nią 51 proc., natomiast za Trumpem 40 proc. respondentów.

Druga debata między Hillary Clinton i Donaldem Trumpen zaplanowana jest na 9 października. Pięć dni przed ich spotkaniem – 4 października, dyskutować będą kandaci na wiceprezydentów: po stronie demokratów jest to Tim Kaine, a po stronie republikanów – Mike Pence. Wybory odbędą się od 8 listopada.

Oglądalność debat prezydenckich w USA

Źródła: PAP, IAR

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: