SuperBiz wiadomości Państwo bezterminowo zawiesza wydawanie paszportów

Państwo bezterminowo zawiesza wydawanie paszportów

29.06.2017, godz. 09:47
Paszport
foto: Super Express

W Brazylii bezterminowo zawieszono wydawanie paszportów, ponieważ... państwo nie ma pieniędzy. Środki na ten cel, pochodzące z budżetu skończyły się. Nie wiadomo do kiedy potrwa ta niecodzienna sytuacja.

Rząd w Brazylii zmaga się obecnie z kryzysem budżetowym. Nie brakuje również politycznych potyczek o władzę nad państwowymi pieniędzmi. Na razie wygląda na to, że zarządzać – przynajmniej w kwestii budżetu na sprawy paszportowe - nie ma czym. Policja federalna poinformowała bowiem, że aż do odwołania nie będzie na to funduszy.

Zobacz także: Szokujący pomysł rządu! Każdy kierowca co roku będzie musiał zdawać egzamin teoretyczny?


Przyczyną oszczędności ma być próba ograniczenia wydatków budżetowych w celu likwiadacji deficytu i przyciągnięcia inwestorów zagranicznych. Jednak w trybie pilnym zaapelowano do rządu o wygospodarowanie dodatkowych środków. Brazylijski parlament ma zająć się sprawą w kolejnym tygodniu.

Sprawdź również: Przetarg na A1. Autostrada miała być na EURO 2012, ale dopiero teraz zostanie ukończona [INFOGRAFIKA]


Na razie wciąż można składać wnioski o wydanie paszportu, ale nadal nie podano, ile potencjalnie obywatel będzie czekać na dokument. Jego koszt  to od 260 do 350 reali (79 - 106 dolarów; to jest ok. 400 złotych).

 

Źródło: /IAR

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: