SuperBiz wiadomości Państwowa spółka płaci 5 tys. złotych za polecenie kandydata do pracy

Państwowa spółka płaci 5 tys. złotych za polecenie kandydata do pracy

27.10.2016, godz. 14:46
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych
foto: Wikimedia Commons

5 tys. zł – taką nagrodę otrzymają pracownicy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych za polecenie do pracy osoby, która zostanie zatrudniona i spędzi w spółce co najmniej pół roku – podał portal tvn24bis.pl.

Nagrody przewidziano tylko dla pracowników, polecających specjalistów w obszarze IT ds. Produktów i Usług Identyfikacyjnych. Nie otrzymają ich jednak członkowie zarządu, rady nadzorczej ani pracownicy działów: wynagrodzeń i zatrudnienia PWPW.

Sprawdź także: ZUS daje nagrody swoim pracownikom. Po tysiąc złotych „na głowę”

Jak czytamy w tvn24bis.pl, do końca pierwszego półrocza 2017 r. spółka spodziewa się wydania 50 rekomendacji i liczy w związku z tym na oszczędności rzędu 200 tys. zł. Biuro prasowe PWPW w odpowiedzi przesłanej portalowi tłumaczy, że koszt pozyskania jednej osoby w ramach współpracy z firmą doradztwa personalnego jest wyższy od kwoty zaproponowanej przez spółkę jako nagrodę za polecenie kandydata do pracy.

Czytaj też: Skuteczne sposoby motywowania pracowników

PWPW podkreśliła także, że employee referral, czyli wypłacanie nagród za polecenie kandydata do pracy, to rozwiązanie motywacyjne, które z powodzeniem funkcjonuje na rynku IT. Stosowane jest ono m.in. w spółkach: Luxoft, Nokia, Google, Atos, Sii, BLStream czy PwC.

Źródło: tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: