SuperBiz wiadomości Papież Francieszek tankuje na Orlenie [ZDJĘCIA]

Papież Francieszek tankuje na Orlenie [ZDJĘCIA]

28.07.2016, godz. 14:05
Papież Franciszek jeździ Volkswagenem Golfem
Papież Franciszek jeździ Volkswagenem Golfem foto: EAST NEWS

Papież Franciszek na każdym kroku zaskakuje duchownych i wiernych swoją skromnością. Zamiast jeździć limuzyną, ojciec święty na Światowych Dniach Młodzieży podróżuje Volkswagenem Golfem. Stacja TVN24 wychwyciła moment, w którym jeden z czterech takich pojazdów dostępnych dla papieża, był tankowany na stacji Orlen w krakowskich Balicach.

Sam papież Franciszek nie pojawił się na stacji benzynowej, a jednego z Golfów z papieskiej floty, tankowali ochroniarze głowy Kościoła. Wizytujący w Polsce papież zrezygnował z luksusów godnych VIP-ów i podróżuje jednym z czterech "samochodów ludu" przekazanych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeden z nich trafi potem na akcję charytatywną.

Czytaj również: Na ŚDM ustalili własny kurs euro. Nie jest korzystny dla pielgrzymów

Taka decyzja musiała zaskoczyć polskich biskupów, którzy w swoich garażach posiadają znacznie bardziej okazałe modele Volvo, Audi czy Lexusa. Najdroższe z aut wysokich hierarchów polskiego Kościoła kosztuje nawet 150 tys. zł.

Jak wyjaśnił ks. Kordula, jeden z papieskich golfów wraz z innymi darami trafi po zakończeniu ŚDM na licytację, z której środki zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie. Będzie to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: