SuperBiz wiadomości Papież Franciszek zawstydził polskich biskupów. Na ŚDM jeździ VW golfem

Papież Franciszek zawstydził polskich biskupów. Na ŚDM jeździ VW golfem

27.07.2016, godz. 16:57
Papież Franciszek jeździ Volkswagenem Golfem
Papież Franciszek jeździ Volkswagenem Golfem foto: EAST NEWS

Nie pancerną limuzyną, ale zwykłym samochodem (Volkswagen Golf VII) będzie jeździł po Polsce papież Franciszek, który rozpoczął kilkudniową wizytę w naszym kraju. Cztery takie auta zostały przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Jeden z nich trafi potem na akcję charytatywną.

Papieskie samochody są w wersji nadwoziowej sportsvan - są wyższe i mają w środku nieco więcej miejsca. Charakteryzują się najprostszym wyposażeniem, z dodatków dołożono tylko dywaniki.

Zobacz również: Papież Franciszek w Polsce. Ile zarabia głowa Kościoła?

Na ramkach tablic rejestracyjnych papieskich samochodów znajduje się napis stanowiący wezwanie do udziału w akcji "Misericordes" krakowskiej Caritas: "join misericordes we4charity.com".

Jak wyjaśnił ks. Kordula, jeden z papieskich golfów wraz z innymi darami trafi po zakończeniu ŚDM na licytację, z której środki zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie. Będzie to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży.

- Chcemy jeden z tych samochodów zamienić potem - przez sprzedaż charytatywną - na klinikę mobilną. Czy znajdzie się ktoś taki, taka firma, która dokona takiej wymiany - zobaczymy. Zainteresowanie jest duże - ocenił szef Caritasu.

Zebrane pieniądze trafią na konto zbiórki we4charity.com. Większość pieniędzy zostanie przeznaczonych na zakup kliniki mobilnej - potrzeba na nią 700 tys. zł. Pozostałe pieniądze - mówił szef krakowskiego Caritas - posłużą wyposażeniu domu i magazynu na dary w Brzegach. "Akcja potrwa na pewno do końca sierpnia. Gdybyśmy uzbierali w sumie milion złotych, bylibyśmy bardzo szczęśliwi" - zaznaczył ks. Kordula.

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: