SuperBiz wiadomości Paweł Borys, kim jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Paweł Borys, kim jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

26.04.2016, godz. 12:31
Pweł Borys
Pweł Borys foto: Materiały prasowe

Paweł Borys, dyrektor w banku PKO BP stanie na czele powstającej właśnie grupy Polski Fundusz Rozwoju, która ma zajmować się m.in. wspieraniem małych i średnich firm, finansowaniem i promocją innowacji.

Polski Fundusz Rozwoju ma być gotowy do końca tego roku. Grupa kapitałowa ma łączyć takie instytucje jak KUKE S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Główne cele powstającego właśnie Polskiego Funduszu Rozwoju  to wsparcie małych i średnich firm oraz finansowanie i promocja innowacji. W zakresie działań nowej grupy mają być też projekty infrastrukturalne, a także rozwój eksportu i inwestycji zagranicznych.

Zobacz: Duże zmiany w systemie emerytalnym

Choć grupa dopiero powstaje, to ma już swojego prezesa. Na to stanowisko wybrano Pawła Borysa, który oficjalnie stanowisko to będzie piastował od 1 maja.

Paweł Borys przejdzie z banku PKO BP, gdzie pracował jako dyrektor zarządzający odpowiadający  za obszar analiz ekonomicznych, strategię i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie i inwestycje kapitałowe.

Swoją karierę zawodową rozpoczął jako główny ekonomista w Grupie Erste Bank w Polsce. Zarządzał też  funduszami oraz inwestycjami w Grupie Deutsche Bank. W przeszłości jako prezes odpowiadał także za rozwój AKJ Investment TFI, spółki specjalizującej się w inwestycjach na rynku private equtiy i venture capital.

Zobacz: Tanie apteki znikną z rynku?

Paweł Borys pracował w kilkunastu radach nadzorczych rozmaitych spółek w Polsce, a także za granicą. Borys ma mieć dobre kontakty z inwestorami w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych i także z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, takimi  jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Bank Światowy.

Paweł Borys prowadzi także badania teoretyczne z zakresu finansów, bankowości i ekonomii.

Źródło: tvn24bis.pl, biznes.onet.pl, pb.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: