SuperBiz wiadomości Październik to świetny miesiąc dla branży odzieżowej i obuwniczej

Październik to świetny miesiąc dla branży odzieżowej i obuwniczej

04.10.2016, godz. 16:39
Giełda
foto: SHUTTERSTOCK

We wrześniu akcje największych notowanych na warszawskiej giełdzie polskich spółek odzieżowych i obuwniczych zwyżkowały. Wzrost przychodów odnotowała zarówno Grupa LLP, do której należą marki: Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY, jak i spółka CCC, właściciel marki Lasocki.

Do gdańskiej Grupy LLP wraca dobra passa. We wrześniu 2016 r. odnotowała przychody na poziomie 457 mln zł – to o 20 proc. więcej niż w adekwatnym okresie rok temu. Marża brutto r/r wzrosła o 1 pkt proc., osiągając pułap 57 procent.

W pierwszym kwartale br. Grupa pozniosła 65,6 mln zł straty netto. Również w adekwatnym okresie rok wcześniej była stratna, tyle że o 37,3 mln złotych. Na początku roku spółka wprowadziła na rynek nową markę z segmentu premium – Tallinder. Odzież firmowana tym znakiem miała być skierowana do osób powyżej 30. roku życia, jednak 7 września spółka poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym o wycofaniu marki z Polski.

Zobacz również: Najbogatsi Polacy według województw [GALERIA]

Również polkowicka spółka obuwnicza CCC odnotowała wzrosty. We wrześniu br. jej sprzedaż wzrosła o 27,9 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu. W tym czasie firmie udało się wypracować 249 mln zł zysków ze sprzedaży. W minionych kwartałach akcje spółki zniżkowały.

W pierwszych trzech kwartałach spółka CCC wypracowała ponad 2 mld zł przychodów. To o 32,5 proc. niż w adekwatnym okresie w roku ubiegłym. W tym samym czasie przychody LPP przekroczyły 4,1 mld zł. Przekłada się to na 17-procentowy wzrost.

Źródła: money.pl, bankier.pl, krs-online.com.pl, forbes.pl, rp.pl, lppsa.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: