SuperBiz wiadomości Pendolino dalej mknie bez Internetu. Nie wiadomo jeszcze jak długo

Pendolino dalej mknie bez Internetu. Nie wiadomo jeszcze jak długo

17.03.2017, godz. 16:51
PKP dostanie 50 mln odszkodowania za opóźnienia Pendolino
foto: SHUTTERSTOCK

Podróż ze słabym zasięgiem, bez dostępu do Wi-fi to niestety nadal rzeczywistość. Kiedy na tory wjeżdżały pierwsze super szybkie pociągi, kolej zapowiadała, że w jej wagonach będzie stały dostęp do Internetu. Jednak po dostępie do bezprzewodowej sieci w czasie podróży ani śladu. Co więcej - nie wiadomo, kiedy w ogóle będzie.

Mimo że Internet miał być dostępny od początku startu składów szybkiego pociągu w Polsce, nadal korzystanie z sieci w czasie podróży pendolino nie jest możliwe. Taka usługa dostępna jest bez problemów tylko w wagonach EIC spółki.

Zobacz także: Wspólny bilet kolejowy jeszcze w tym roku


Rozmowy spółki PKP Intercity w tej sprawie trwają i nie wiadomo kiedy się skończą. Negocjacje te przeciągają się, ponieważ jak wynika z doniesień spółki są „trudne" i mogą przeciągnąć się do 2018 roku. W tej chwili jednak nie jest możliwe podanie jakiejkolwiek, przybliżonej daty końca transakcji z firmą Alstom, która jest producentem Pendolino.

Sprawdź również: Parkowanie w centrum miasta 3 razy droższe. Tak rząd chce walczyć ze smogiem i korkami

Internetu nie ma, ponieważ przewoźnik nie uwzględnił dostępu do Wi-Fi w dokumentacji przetargowej. Jeśli usługa zostanie wprowadzona to nastąpi to stopniowo, nie od razu we wszystkich pociągach.

 

Źródło: /wirtualnemedia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: