SuperBiz wiadomości Petrolinvest Krauzego dostaje karę i zostaje wycofany z giełdy

Petrolinvest Krauzego dostaje karę i zostaje wycofany z giełdy

19.07.2016, godz. 20:30
Giełda Papierów Wartościowych
foto: EAST NEWS

Akcje spółki Petrolinvest zostały jednogłośnie i bezterminowo wykluczone z warszawskiej giełdy - czytamy w komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowo KNF nałożył na spółkę Ryszarda Krauzego 800 tys. zł kary.

Powodem kar było wielokrotne naruszenie obowiązków informacyjnych przez spółkę przy okazji przekazywania przez nią sprawozdań finansowych. Wykluczeniem Petrolinvest SA nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym decyzja KNF stanie się ostateczna.

Sprawdź również: W bankach pojawi się nowy rodzaj kont. Będą całkowicie darmowe

- Kara jest niższa od maksymalnej z uwagi na uwzględnienie przez KNF sytuacji finansowej podmiotu - głosi komunikat.

Komisja dodaje, że "ukaranie spółki Petrlinvest SA nastąpiło w związku ze stwierdzeniem szeregu naruszeń art. 56 ustawy o ofercie poprzez nienależyte wykonywanie obowiązków informacyjnych związanych z informacjami okresowymi".

półka została założona w 1991 r. przez miliardera Ryszarda Krauzego. Zajmuje się poszukiwaniem złóż ropy naftowej i gazu. Jest na giełdzie od 2007 r. i od tamtego momentu jej łączne straty przekroczyły już 1,7 mld zł. Ten rok nie będzie przełomowy - po trzech kwartałach Petrolinvest jest pod kreską na 155 mln zł.

16 lipca 2007 roku Petrolinvest zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W maju br. spółka poinformowała w komunikacie, że w styczniu ZUS złożył wniosek o upadłość likwidacyjną Petrolinvestu. Jednocześnie majątek spółki został zabezpieczony poprzez ustanowienie tymczasowego zarządcy sądowego.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: