SuperBiz wiadomości PGNiG dostarczy Orlenowi gaz za 7 mld złotych

PGNiG dostarczy Orlenowi gaz za 7 mld złotych

29.09.2016, godz. 12:43
Palnik gazowy
foto: SHUTTERSTOCK

PGNiG zostanie strategicznym dostawcą paliwa gazowego dla krajowych podmiotów grupy PKN Orlen. Wartość kontraktu, który będzie obowiązywać od 1 paździenika 2016 r. do 30 września 2021 r., szacowana jest na 7 mln złotych – poinformował w środę wieczorem płocki koncern paliwowy.

PKN Orlen zaznaczył, że podpisze kontrakt indywidualny z PGNiG, jeśli spółka gazowa zaakceptuje jego warunki oraz rozwiąże za porozumieniem stron umowę na sprzedaż gazu ziemnego ze spółką Anwil, należącą do grupy płockiego koncernu. Umowa ta została podpisana w styczniu 1999 r. na czas nieokreślony.
Jednym z postanowień kontraktu jest również rozwiązanie umowy zawartej w czerwcu 1997 r. między PKN Olen i PGNiG na dostawy gazu ziemnego do głównego zakładu płockiego koncernu, która według początkowych założeń powinna obowiązywać do końca września 2017 r.

Czytaj też: Orlen zapłaci 200 mln złotych podatku handlowego

PKN ORLEN wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową jest liderem na rynku paliw i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Koncern jest także jednym z największych odbiorców gazu ziemnego w Polsce, wykorzystując rocznie około 9 proc. krajowego zużycia tego surowca. Dodatkowo GK ORLEN jest w trakcie przeprowadzania inwestycji budowy elektrowni gazowych w Płocku i we Włocławku co dodatkowo zwiększy wykorzystanie gazu.

Źródło: PAP, PKN Orlen

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: