SuperBiz wiadomości PGNiG zmienia zarząd. To skutek afery z nagrodami w Europol Gaz?

PGNiG zmienia zarząd. To skutek afery z nagrodami w Europol Gaz?

18.10.2016, godz. 15:09
PGNiG
foto: Materiały prasowe

Rada Nadzorcza PGNiG wybierze nowy zarząd spółki. W poniedziałek wszczęto postępowanie kwalifikacyjne. Dotychczasowe władze zakończą swoją kadencję 31 grudnia 2016 r. Możliwe, że zmiany mają związek z kontrowersyjnymi nagrodami w spółce Europol Gaz.

Rekturacja dotyczy pięciu stanowisk: prezesa zarządu i wiceprezesów ds. handlowych, finansowych, operacyjnych oraz rozwoju.
"Kandydaci zgłaszający się do postępowania kwalifikacyjnego zobowiązani będą do złożenia wszystkich wymaganych dokumentów do 10 listopada 2016 r." – zaznaczyli przedstawiciele spółki.
Jak dodali, zgłoszenia zostaną otwarte osiem dni później – 18 listopada, a rozmowy z wyselekcjonowanymi osobami odbędą się w dniach 6–16 grudnia br. Nowo wbrany zarząd rozpocznie kadencję od 1 stycznia 2016 r.

Efekt afery z nagrodami?
Wybór nowego zarządu może być efektem kontrowersji wokół spółki Europol Gaz, do których dotarła we wrześniu "Rzeczpospolita". Nowym władzom firmy wypłacono nagrody o łącznej wartości 2 mln zł, za zysk wypracowany jeszcze przez ich poprzedników. O jej przyznaniu zadecyowało walne zgromadzenie spółki.

Dowiedz się więcej: Władze gazowej spółki niesłusznie dostały 2 mln zł nagród za zysk? [AKTUALIZACJA]

Głównymi udziałowcami Europol Gaz są Gazprom i PGNiG, które mają po 48 proc. udziałów, pozostałe 4 proc. należą do Gas-Trading. Spółka zarządza polskim odcinkiem rurociągu jamalskiego i zarabia na pobieraniu opłat za przesyłanie gazu za jego pośrednictwem.

Źródło: Money.pl, PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: