SuperBiz wiadomości Philip Morris Polska tworzy miejsca pracy w Krakowie

Philip Morris Polska tworzy miejsca pracy w Krakowie

05.11.2015, godz. 13:24
Kraków
Kraków foto: FOTO SE

Philip Morris to jedna z najbardziej znanych na świecie firm działających na rynku tytoniowym. Jej polski oddział poinformował dziś rozbudowie Centrum Usług Wspólnych, dzięki czemu powstanie 200 nowych miejsc pracy dla specjalistów. Koncern chwali się, że Centrum do doskonałe miejsce do rozpoczęcia kariery w międzynarodowej firmie. Inwestycja jest warta 75 mln zł.

Uroczystość, podczas której przedstawiciele Philip Morris Polska poinformowali o swoim ambitnym projekcie, zorganizowano dziś o godz. 11 w krakowskiej siedzibie firmy. Centrum Usług Wspólnych istnieje w Krakowie już od dziesięciu lat – teraz planuje się uruchomienie jego nowych, rozbudowanych oddziałów. Centrum zajmuje się świadczeniem zaawansowanych usług biznesowych dla kilkudziesięciu oddziałów Philip Morris International rozsianych po całym świecie - w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

ZOBACZ TEŻ: Szukasz pracy, próbuj w tych firmach. Znamy już najlepszych pracodawców 2015 r.

Firma należy do grona największych płatników podatków w Polsce. W naszym kraju zatrudnia obecnie w ok. 3 tys. osób, z czego tysiąc tylko w Krakowskim centrum. 90 proc. załogi stanowią Polacy, którzy mogą pracować w prawdziwie międzynarodowym towarzystwie. W krakowskim Centrum firma daje pracę ludziom z 30 krajów.

Znakomite warunki pracy

Philip Morris dba o swoich pracowników oraz wspiera rozwój ich kariery, dzięki czemu w Centrum Usług Wspólnych wskaźnik odejść pracowników wynosi zaledwie 11 proc. Programy wspierające pracowników to m.in. firmowe przedszkole, znajdujące się obok Centrum, oraz możliwość pracy zdalnej. Co więcej, Philip Morris nieustannie zachęca do zdobywania nowych umiejętności i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Do tej pory zainwestował miliony złotych w kursy i szkolenia.

ZOBACZ TEŻ: PiS nie obniży VAT-u jak zapowiadał? "To nie ma sensu"

Jednocześnie działa program skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, oferujący staże i praktyki - staż odbyło już 500 osób, z których 60 proc. zdecydowało się na kontynuowanie swojej kariery w Philip Morris. Dzięki aktywnej działalności w Małopolsce, firma przyciąga specjalistów z uczelni lokalnych – ponad 50 proc. pracowników to absolwenci krakowskich uczelni. W 2012 r. koncern zdobył pierwsze miejsce w kategorii Centrów Usług Księgowych w ogólnokrajowym badaniu przeprowadzonym wśród ponad 2 tys. studentów. Młodzi ludzie uznali krakowskie Centrum Usług Wspólnych za najlepsze miejsce do rozpoczęcia kariery w branży usług finansowych.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: