SuperBiz wiadomości Piękny gest Piotra Małachowskiego. Medal z Rio przekazał na licytację

Piękny gest Piotra Małachowskiego. Medal z Rio przekazał na licytację

19.08.2016, godz. 12:15
Piotr Małachowski, Rio 2016
Piotr Małachowski - srebrny medal (rzut dyskiem) foto: EAST NEWS

Srebrny medalista olimpijski z Rio w rzucie dyskiem pokazuje klasę nie tylko w czasie zawodów, ale także poza areną sportową. Piotr Małachowski zgodnie z zapowiedziami, tuż po konkursie olimpijskim przekazał medal na licytację z której całość zebranych pieniędzy przekaże dla Olka, walczącego z nowotworem gałki ocznej.

- Tuż po zawodach napisała do mnie Gosia, mama małego Olka, prosząc o pomoc w ratowaniu jej synka. Olek prawie od dwóch lat, czyli ponad połowę swojego życia, walczy z nowotworem gałki ocznej. Siatkówczak to złośliwy nowotwór oka, który występuje tylko u dzieci poniżej 5 roku życia, jakby specjalnie wybierając najsłabszych. W Polsce nie ma już szans na uratowanie oczka Olka. Jedyną szansą jest terapia w Nowym Jorku - napisał na swoim profilu na Facebooku polski olimpijczyk.

Zobacz także: Rio 2016. Ile polscy olimpijczycy mogą zarobić na igrzyskach?

- Zachęcam też wszystkich ludzi dobrej woli do wpłacania pieniędzy na konto, wysyłania smsów i pomocy w każdy możliwy sposób. Pomóżmy rodzicom i rodzinie ‪#‎OcalicOkoOlka‬ - dodał polski dyskobol. - W Rio walczyłem o złoto. Dziś apeluję do wszystkich – powalczmy razem o coś, co jest jeszcze cenniejsze. O zdrowie tego fantastycznego chłopca. Dlatego zapraszam wszystkich do licytacji. Jeśli mi pomożecie, moje srebro może być dla Olka cenniejsze niż złoto - zachęca srebrny medalista z Rio.

Małachowski podkreślił, że cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na leczenie chłopca.

MEDAL MOŻNA WYLICYTOWAĆ TUTAJ!

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: