SuperBiz wiadomości Pieniądze z OC nie tylko na naprawę samochodu

Pieniądze z OC nie tylko na naprawę samochodu

15.03.2016, godz. 12:46
stłuczka, wypadek, kolizja
foto: Super Express

W ramach ubezpieczenia OC Polacy coraz częściej ubiegają się nie tylko o pokrycie kosztów naprawy auta, ale również o odszkodowanie z powodu tzw. strat osobowych. W 2015 r. z tego tytułu wywalczyli ponad 1,3 mld zł.

Jak wynika z informacji przedstawionych w biuletynie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), w całym ubiegłym roku ubezpieczyciele komunikacyjni wypłacili świadczenia za 170 tysięcy szkód osobowych (chodzi na przykład o śmierć, uszkodzenie ciała, uszczerbek, utracone korzyści, jakie mógłby osiągnąć poszkodowany, gdyby nie wypadek).

Kwota, która wywalczyli poszkodowani to ponad 1,3 mld zł. To o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. UFG podaje, że znacząco rośnie przy tym udział świadczeń za szkody osobowe w łącznych wypłatach ubezpieczycieli z tytułu komunikacyjnego OC.

Czytaj również: Po wypadku prezydenta, BOR kupuje 20 limuzyn za ponad 8 mln złotych

W minionym roku w każdych 100 złotych wypłaconych przez towarzystwa z tych polis - prawie 30 złotych stanowiły świadczenia za szkody osobowe, czyli te dotyczące obrażeń. JKeszcze siedem lat temu wynosiły one tylko 15 złotych.

Oznacza to zatem, że w ciągu siedmiu lat udział szkód osobowych w wypłatach ubezpieczycieli komunikacyjnych podwoił się, podczas gdy w tym okresie liczba osób zabitych i rannych w wypadkach drogowych zmniejszyła się o prawie 40 procent.

Źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: