SuperBiz wiadomości Pierwsze śmigłowce trafią do Polski już w 2017 roku

Pierwsze śmigłowce trafią do Polski już w 2017 roku

27.10.2016, godz. 10:19
Black Hawk
Black Hawk foto: shutterstock

Polskie Siły Zbrojne zostaną zasilone pierwszymi śmigłowcami już w przyszłym roku – zapowiada zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON Beata Perkowska. Jako pierwsze trafią do naszego kraju helikoptery przeznaczone do działań wojsk specjalnych i misji poszukiwawczo-ratowniczych.

MON wydało oficjalne oświadczenie w sprawie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych. Zaznaczono w nim, że 2016 będzie pierwszym rokiem budżetowym, w którym na zakup uzbrojenia wydana zostanie cała kwota zaplanowana uprzednio na ten cel, czyli 7 mld zł. Beata Perkowska, która prezentowała informacje resortu wyjaśniła, że dane te wynikają zarówno z wielkości podpisanych umów zakupów, jak i umów, znajdujących się obecnie w finalizacji.

Sprawdź także: MON ponownie zaprosi do rozmów Airbus Helicopters. Spółka nie wyklucza udziału w przetargu

Przypomniała również, że MON prowadzi obecnie wstępne rozmowy z trzema potencjalnymi dostawcami śmigłowców, przestrzegając przy tym zasady przejrzystości i równego traktowania wszystkich oferentów. Jednym z warunków postawionych przez resort firmom, biorącym udział w przetargu, jest utworzenie w Łodzi centrum serwisowego śmigłowców.

Czytaj też: Śmigłowce dla wojska muszą być produkowane w Polsce [WYWIAD]

– MON zakłada, że w roku 2017 polskie Siły Zbrojne otrzymają pierwsze śmigłowce przeznaczane do działań wojsk specjalnych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych – podkreśliła Perkowska.

Źródło: tvn24bis.pl, rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: