SuperBiz wiadomości Pierwsze śmigłowce trafią do Polski na przełomie stycznia i lutego

Pierwsze śmigłowce trafią do Polski na przełomie stycznia i lutego

10.01.2017, godz. 15:07
Black Hawk
Black Hawk foto: shutterstock

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował we wtorek, że pierwsze śmigłowce testowe dla wojska trafią do Polski najpóźniej na przełomie stycznia i lutego. Zapewnił, że krótkie opóźnienie wynika z przyczyn niezależnych od resortu obrony.

– Najdalej na przełomie stycznia, lutego pierwsze śmigłowce testowe, treningowe (...) trafią do żołnierzy, którzy będą mogli je zacząć sprawdzać – powiedział cytowany przez PAP Bartłomiej Misiewicz.

Sprawdź także: Śmigłowce dla wojska muszą być produkowane w Polsce [WYWIAD]

Jak dodał, opóźnienie wynika z przyczyn niezależnych od MON. Jest spowodowane m.in. okresem świątecznym. Misiewicz podkreślił również, że resort obrony jest obecnie w trakcie kończenia koncepcji offsetowej, która ma być gotowa pod koniec tego tygodnia. Zaraz po tym, z MON ma wyjść zaproszenie do producentów.

Czytaj też: Misiewicz zawieszony w funkcji szefa gabinetu politycznego i rzecznika MON

– Nie chcemy, żeby to było robione tak, jak za poprzedników, gdzie ten przetarg był tak przeprowadzony, że uniemożliwiono producentom, którzy mają swoje zakłady w Polsce, stanięcie do przetargu na równych zasadach – tłumaczył dziennikarzom rzecznik MON.

Źródło: PolskieRadio.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: