SuperBiz wiadomości Piotr Gliński, minister kultury - jaki ma majątek

Piotr Gliński, minister kultury - jaki ma majątek

09.12.2015, godz. 12:41
Piotr Gliński
Prof. Piotr Gliński foto: Super Express

Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego ma dom o pow. 400 mkw warty 2 mln zł. Najwyraźniej naprawdę lubi sztukę - ma obraz Dwurnika pt. "Wesołych Świąt"warty 20 tys. zł.

Piotr Gliński (PiS) wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w oświadczeniu majątkowym przyznaje, że przeszedł na urlop bezpłatny na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Państwowej Akademii Nauk. Dotychczas na jednej uczelni miał etat, a na drugiej 1/6 etatu. W trybie nieregularnym uzyskuje dochody z tytułu prac autorskich np. recenzji w przewodach na stopnie i tytułu naukowe – ok. 1,6- 2 tys. zł sztukę. Czerpie też dochody z najmu części domu (1/2 czynszu). Do lipca 2015 z tego tytułu otrzymał 2250 zł miesięczne, a od lipca 2015 już tylko 750 zł miesięcznie.

Piotr Gliński (PiS), wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego potrafi oszczędzać. Odłożył ok. 105 tys. zł. Oprócz tego jego małżonka , z którą ma współwłasność ma ok. 65 tys. zł.

Profesor Gliński ma dom o pow. 400 mkw  wyceniony na 2 mln zł.  Otrzymał go w spadku po rodzicach (1/2 własności). Ma też mieszkanie o pow. 58 mkw warte 450 tys. zł (współwłasność małżeńska).

Piotr Gliński dysponuje również działką rolną  o pow. 1,27 ha wartą 15 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym wicepremier  przyznaje, że działka jest nieużytkowana i nieuprawiana, a on sam nigdy nie występował o dopłaty rolne i ich nie pobierał.

Minister kultury ma dwa samochody: Toyotę Avensis  z 2008 roku o wartości ok. 20 tys. zł oraz Toyotę Yaris z 2011 roku o wartości ok. 15 tys. zł.


Nie da się ukryć, że prof. Piotr Gliński lubi sztukę. Ma obraz  Edwarda Dwurnika pt. "Wesołych Świąt” z r. 1981 o wartości 20 tys. zł.

Piotr Gliński sam nie ma długów. Ale jego żona, z którą ma współwłasność, wzięła kredyt hipoteczny – mieszkaniowy na 120 tys. zł. (na 5 lat). Do spłacenia pozostały 43 tys. zł.

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: