SuperBiz wiadomości PiS chce dać szkole o. Rydzyka 20 mln zł z budżetu państwa!

PiS chce dać szkole o. Rydzyka 20 mln zł z budżetu państwa!

28.01.2016, godz. 14:12
Tadeusz Rydzyk
foto: Super Express

Sejm obraduje dziś nad projektem budżetu państwa na 2016 r., który ma być głosowany wieczorem. Prawo i Sprawiedliwość niespodziewanie złożyło do projektu swoje poprawki. Jedna z nich zakłada wsparcie toruńskiej szkoły medialnej o. Rydzyka kwotą 20 mln zł. Pieniądze te mają być zabrane m.in. teatrom. Szokuje też inna poprawka – PiS chce zmniejszyć finansowanie hospicjów na rzecz Funduszu Kościelnego!

Kiedy w Sejmie po raz drugi czytano ustawę budżetową, PiS zgłosił do niej swoje poprawki. Z jednej z nich wynika, że partia chce zmniejszyć wydatki na teatry o 10 mln zł, a o kolejne 10 mln zł ma zostać pomniejszone „finansowanie zadań w zakresie kultury”. Co stanie się z pieniędzmi? Zostaną zsumowane i przekazane „na realizację zadań Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu” prowadzonej z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka.

ZOBACZ TEŻ: Oto najbardziej skorumpowane państwa świata

Pod poprawką w imieniu klubu PiS podpisał się Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu. O innej szokującej inicjatywie PiS-u informuje poseł Urszula Pasławska z PSL-u. Twierdzi ona, że partia rządząca chce zmniejszyć o 20 mln zł kwotę dofinansowania łódzkich hospicjów, by zasilić nią… Fundusz Kościelny! Poseł i przewodniczący klubu PO, Sławomir Neumann, określił działania PiS-u mianem „korupcji wyborczej”.

Aktualizacja: Już po publikacji naszego tekstu okazało się, że PiS najpewniej zmieni kształt drugiej proponowanej przez siebie poprawki i hospicja dostaną pieniądze.

Źródła: tvn24.pl, gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: