SuperBiz wiadomości PiS donosi do prokuratury na PO. Jackiewicz: "Jutro dwa zawiadomienia"

PiS donosi do prokuratury na PO. Jackiewicz: "Jutro dwa zawiadomienia"

19.05.2016, godz. 09:50
Dawid Jackiewicz
Dawid Jackiewicz foto: EAST NEWS

Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz nie rzucał słów na wiatr w czasie audytu PO-PSL. W TVP Info zapowiedział złożenie w piątek dwóch zawiadomień do prokuratury na swoich poprzedników. Nie sprecyzował o którą spółkę miał na myśli. Dodał jednak, że kolejnym tygodniu będą następne wnioski dla organów ścigania.

- Złożymy dwa zawiadomienia do prokuratury w sprawie niegospodarności poprzedników, a w następnym tygodniu kolejne - zapowiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz na antenie TVP Info.

Sprawdź koniecznie: Dawid Jackiewicz wzbogacił się o 170 tys. zł [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Członek rządu Beaty Szydło nie powiedział o jakie firmy chodzi, ale wskazał na prywatyzację Ciechu, jako „stratę poniesioną przez Skarb Państwa”.

– Nie pojawiły się nazwy podmiotów i spółek, które ich dotyczą. Wszystko to w trosce o ich wartość i notowania na rynku giełdowym. Znam przykłady, mamy je zweryfikowane, ale po to żeby nie stracili posiadacze akcji tych spółek nie mówimy publicznie o nazwach – podsumował minister.

Zdaniem Jackiewicza spółkę „Ciech” sprywatyzowano w niedobrym momencie. – Wszystkie analizy wskazywały ze będzie rosła wartość tej spółki. I tak się stało w perspektywie kilku miesięcy wartość akcji była o miliard złotych większa. Można z tego wyciągnąć wniosek, że to jest strata, którą poniósł Skarb Państwa - przyznał gość TVP Info.

 

Źródło: TVP Info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: