SuperBiz wiadomości PiS go zwolnił, szejk zatrudnił. Były szef stadniny w Janowie Podlaskim powraca

PiS go zwolnił, szejk zatrudnił. Były szef stadniny w Janowie Podlaskim powraca

05.02.2017, godz. 20:47
Prezesi stadniny koni w Janowie Podlaskim i Michałowie
Marek Trela i Jerzy Białobok foto: EAST NEWS

Odwołany przez PiS szef stadniny koni w Janowie Podlaskim został zatrudniony przez szejka z Emiratów Arabskich. Dokładnie rok temu rządowa Agencja Nieruchomości Rolnych pozbawiła pracy Marka Trelę. Teraz menadżer będzie pracował w Emiratach Arabskich dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana.

Dokładnie 20 lutego 2016 roku Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała ze stanowiska prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim. Marek Trela pożegnał się z pracą, podobnie jak Jerzy Białobok ze stadniny w Michałowie.

Czytaj koniecznie: Kaczyński: Państwo ważniejsze niż własność prywatna

Decyzja agencji podlegającej Ministerstwu Rolnictwa była krytykowana przez środowisko i odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Sugerowano, że zmiany personalne do element politycznej miotły, która po wyborach w 2015 r. przeszła przez państwowe firmy, instytucje i agencje.

Oficjalnie powodem odwołania był "brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi", pomimo, że pod kierownictwem obu prezesów stadniny odnosiły międzynarodowe sukcesy.

Teraz Trela wraca do gry i pokieruje stadniną koni w Abu Dhabi. Hodowla należy do szejka Sultana bin Zayed Al Nahyana, jednego z najbardziej wpływowych i najbogatszych rodów w Emiratach Arabskich. W przeszłości był on wicepremierem ZEA.

- Pracy jest sporo, bo nie tylko mamy ponad 550 koni. Trenujemy je w dwóch stajniach wyścigowych, dwóch rajdowych, stajni sportowej i pokazowej, a źrebiąt rodzi się więcej niż w Janowie. Jest to nowe wyzwanie, do czego życie poniekąd mnie przyzwyczaiło. Postaram się pomóc właścicielowi w jego zamierzeniach hodowlanych i sportowych - powiedział Trela portalowi "Świat Koni".

Sprawdź też: Tak pracują właściciele Biedronki w Polsce. Zobacz siedzibę Jeronimo Martins Polska [GALERIA]

Były prezes stadniny w Janowie był z nią związany od 1978 roku, gdzie zaczynał jako lekarz weterynarii. W fotelu prezesa zasiadał od 2000 roku. Tuż przed dymisją został wiceprzewodniczącym Światowej Organizacji Konia Arabskiego (WAHO). Z kolei tydzień przed odwołaniem Treli, janowska stadnina, jako dynamicznie rozwijająca się firma, została uhonorowana „Gazelą Biznesu" przyznawaną przez dziennik "Puls Biznesu".

 

Źródło: Money.pl, "Rzeczpospolita"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: