SuperBiz wiadomości PiS oceni rządy PO-PSL. Wyniki audytu w środę

PiS oceni rządy PO-PSL. Wyniki audytu w środę

09.05.2016, godz. 14:46
EWA KOPACZ
EWA KOPACZ foto: Super Express

- Pojutrze Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić wyniki audytu dotyczącego działalności poprzedniego rządu - zapowiedziała w poniedziałek w Sejmie rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Dwa dni później agencja ratingowa Moody's ogłosi decyzję ws. ratingu Polski.

- Będzie można ocenić, jak funkcjonował ten rząd, w których obszarach ewentualnie nadużył swoich uprawnień lub nie. Wiemy, że ten audyt będzie w środę, będzie dotyczył wszystkich ministerstw, natomiast na ocenę poczekajmy po wypowiedziach pani premier i poszczególnych ministrów - powiedziała Beata Mazurek.

Czytaj także: Kaczyński na czacie o handlu w niedzielę. "Niech ludzie decydują"

Dwa dni później swoją decyzję ws. ratingu Polski wyda Moody's. Przypomnijmy, że w połowie stycznia agencja Standard&Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB+" z "A-".

- Nie było jednoznacznych sygnałów, które mówiłyby o tym, że nastąpi obniżenie ratingu. Zobaczymy jaka będzie decyzja, ponieważ chciałbym żebyśmy byli traktowani poważnie przez agencje ratingowe - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju w gabinecie Beaty Szydło przyznał, że każdy ruch agencji ratingowych będzie miał znaczenie i dla rządu najlepiej gdyby, tego ruchu nie było wcale. - Ale nie ma co z tego powodu rozdzierać szat. To nie jest koniec świata - dodał wicepremier.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: