SuperBiz wiadomości PiS: Samotne matki chcą 500 zł? Niech starają się o więcej dzieci

PiS: Samotne matki chcą 500 zł? Niech starają się o więcej dzieci

03.02.2016, godz. 12:01
Beata Mazurek
foto: EAST NEWS

Prace nad projektem "Rodzina 500+" z gabinetów ministerialnych przeniosły się do Sejmu. Posłowie proponują własne poprawki i krytykują m.in. zapis wykluczający z prawa do 500 zł ubogich i samotnych rodziców z jednym dzieckiem. Rzecznik PiS Beata Mazurek ma jednak cenną dla takich osób - "ustabilizować sytuację rodzinną i mieć więcej dzieci, by móc na to świadczenie się załapać".

Swoją złotą myślą członkini partii Jarosława Kaczyńskiego podzieliła się ze słuchaczami w "Rozmowie Politycznej" w Polskim Radiu.

Zobacz też: PSL: 500 zł także na pierwsze dziecko. PiS to rozważy

- Takiego projektu od 1989 roku nie było. To pierwsze tak duże wsparcie dla rodzin, które mają dzieci. To wsparcie ma dwa duże cele: po pierwsze, zwiększyć dzietność w Polsce, po drugie, pomóc tym, którzy te dzieci mają, i wszystkich zachęcić do tego, by dzieci rodziło się w Polsce więcej - powiedziała Mazurek we wtorkowej audycji.

Mazurek powtórzyła słowa minister pracy oraz premier Beaty Szydło, że świadczenie wychowawcze nie jest zasiłkiem socjalnym i dlatego nie jest dedykowany wszystkim rodzinom. - Budżet jest taki, jaki jest. My oczywiście chcielibyśmy, by ten projekt dotyczył wszystkich, ale pamiętajmy - to nie jest pomoc społeczna - podkreślała.

Prowadzący audycję zapytał o kontrowersyjny zapis w projekcie ustawy, który z pomocy wykluczy samotnych rodziców, którzy na rękę zarabiają niewiele ponad 1600 zł. Rzecznika PiS znalazła jednak rozwiązanie takiej sytuacji, w specjalnej zachęcie dla samotnych matek z jednym dzieckiem. - Zachęcała je będę do tego, żeby próbowały ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci, by móc na to świadczenie się załapać - wyjaśniła Mazurek.


 

Źródło: "Polskie Radio"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: