SuperBiz wiadomości PiS skontroluje telefony na kartę. W ramach walki z terroryzmem

PiS skontroluje telefony na kartę. W ramach walki z terroryzmem

24.03.2016, godz. 14:14
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak foto: SE/EAST NEWS

Karty pre-paid mają być sprzedawane wyłącznie za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości i z rejestracją jego danych. Takie wytyczne znajdują się w projekcie nowej ustawy antyterrorystycznej, który forsuje Prawo i Sprawiedliwość.

Wydarzenia w Brukseli wymuszają na ustawodawcach szybkie działania zwiększające bezpieczeństwo w Polsce. Dziś szef MSWiA Mariusz Błaszczak i minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński poinformowali o szczególach nowego projektu ustawy antyterrorystycznej.

Zobacz: PiS chce zakazać seniorom dorabiania do emerytury

Nowe regulacje prawne dotyczące kart pre-paid mają ułatwić walkę z przestępcami, którzy używają anonimowych numerów telefonicznych. Teraz osoby posługujące się takimi telefonami są praktycznie nieuchwytne.

Według nowych zasad wszystkie karty pre-paid (tzw. startery) miałyby być sprzedawane wyłącznie za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości. Dane osobowe takiego klienta mają być gromadzone przez sprzedawców, a następnie przekazywane operatorom.

Projekt ustawy antyterrorystycznej zostanie przedstawiony rządowi na początku kwietnia. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, ustawa może być przyjęta już w maju.

Rejestracja kart pre-paid obowiązuje obecnie w niektórych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji i Szwajcarii.

 

Żródło: wirtualnemedia.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: