SuperBiz wiadomości PiS zdradza, kiedy zamierza wprowadzić 500 zł na dziecko!

PiS zdradza, kiedy zamierza wprowadzić 500 zł na dziecko!

13.11.2015, godz. 14:31
Henryk Kowalczyk
Henryk Kowalczyk foto: EAST NEWS

Prawo i Sprawiedliwość zdradza, kiedy chce dać rodzinom 500 zł na dziecko obiecane w kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Datę zdradził Henryk Kowalczyk, który w rządzie Beaty Szydło będzie szefem Komitetu stałego Rady Ministrów.

Wygląda na to, że rodzice będą się cieszyć wsparciem w wysokości 500 zł na dziecko już od 1 marca bądź tez 1 kwietnia 2016 r. PiS deklaruje, że ten projekt jest ich priorytetowym i partia zamierza podjąć wszelkie starania, by ustawę udało się wprowadzić jak najszybciej.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Henryk Kowalczyk? Nowy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów

Kowalczyk mówi, że termin wprowadzenia nowych przepisów zależy jedynie od przejścia procedury legislacyjnej, czyli przez głosowania w parlamencie i złożenie podpisu prezydenta, bo wola polityczna jest i PiS nie zamierza wycofywać się z projektu. Co dokładnie ma on obejmować?

Skąd wezmą pieniądze?

Rządząca partia chce, by co miesiąc rodzice otrzymywali zapomogę w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Limit finansowy będzie obowiązywał tylko, jeśli rodzice będą chcieli uzyskać pomoc na pierwsze dziecko.

ZOBACZ TEŻ: Internetowa wpadka PiS-u. Sami krytykują podatek bankowy!

Wtedy dochód na członka rodziny nie będzie mógł przekraczać 800 zł, bądź 1,2 tys. zł, jeśli dziecko byłoby niepełnosprawne. Koszt wsparcia ma wynosić aż 15,5 mld zł rocznie. PiS chce zdobyć finansowanie m.in. przez wprowadzenie podatku bankowego i od supermarketów.

Źródło: metrocafe.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: