SuperBiz wiadomości PiS zmienia szefa ARiMR. Nowy prezes jest oskarżony... o korupcję

PiS zmienia szefa ARiMR. Nowy prezes jest oskarżony... o korupcję

27.11.2015, godz. 15:02
Daniel Obajtek
Daniel Obajtek, szefa AMiRR foto: gminapcim.pl

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel powołał nowego prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Człowiekiem, który będzie szefował agencji zajmującej się wielomiliardowymi dopłatami bezpośrednimi dla polskich rolników, został Daniel Obajtek, na którym ciążą zarzuty przyjęcia łapówki, a jeszcze w tym roku prezes stanie przed sądem - podaje NaTemat.pl.

Jak przypomina NaTemat.pl, nazwisko Obajtka pojawiło się już w kampanii wyborczej, gdy uczestniczył w pokazowym malowaniu szkoły wraz z Beatą Szydło. Wcześniej posła PiS bronił sam Jarosław Kaczyński, który twierdził, że PO go prześladuje. Chodziło o sprawę oskarżeń korupcyjnych, które usłyszał były wójt gminy Pcim.

Czytaj również: 5 tysięcy złotych premii w PGNiG. Związkowcy: To za mało!

Według "Gazety Krakowskiej" Obajtek miał przyjąć 50 tysięcy złotych łapówki od grupy przestępczej wymuszającej haracze. Drugi zarzut to wyłudzenie 700 tys. złotych i narażenie swojego pracodawcy na straty w wysokości 1,4 miliona złotych.

Nowy szef ARiMR w związku z zarzutami będzie musiał kilkukrotnie stawić się w sądzie. Najbliższa rozprawa 21 grudnia. Oficjalny status Obajtka w sprawie to "oskarżony". Ministerstwo Rolnictwo nabiera wody w usta i nie komentuje sprawy.

Serwis przypomina też dwie inne kontrowersyjne nominacje w obozie PiS. Wiceministrem infrastruktury został Jerzy Szmit, który dwukrotnie tracił prawo jazdy. Z kolei wiceministrem gospodarki morskiej miała zostać Gabriela Tomik, oskarżona o nadużywanie władzy. W tym ostatnim przypadku rzeczniczka rządu oświadczyła, że do czasu wyjaśnienia sprawy dotyczącej prokuratorskich zarzutów wobec Tomik, nie będzie ona wiceszefem resortu.

 

Źródło: NaTemat.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: