SuperBiz wiadomości PIT Kukiza został odrzucony przez Urząd Skarbowy

PIT Kukiza został odrzucony przez Urząd Skarbowy

28.04.2017, godz. 10:09
Kukiz oddaj kasę za hotel
Paweł Kukiz foto: Agencja Gazeta

Urząd Skarbowy odrzucił zeznanie podatkowe Pawła Kukiza. W rezultacie lider klubu Kukiz'15 nie dostanie ulgi na dziecko. Polityk nie kryje oburzenia. Swoje doświadczenia ze skarbówką opisał na Facebooku.

Paweł Kukiz i problem z podatkami
Były frontman zespołu „Piersi" Paweł Kukiz wypełnił zeznanie podatkowe wspólnie z małżonką, Małgorzatą Kukiz. Postanowił złożyć je w urzędzie skarbowym. Na miejscu dowiedział się, że nie może rozliczyć się wspólnie z żoną, ponieważ jest właścicielem firmy. Poinformował urząd, że zawiesił działalność, a biznes nie przynosi zysku. W odpowiedzi usłyszał, że nawet, jeżeli działalność została zawieszona, w dalszym ciągu formalnie ma firmę i nie może rozliczyć się wspólnie z małżonką. Urząd stwierdził, że ulga nie przysługuje także żonie Kukiza, ponieważ jej dochody są zbyt wysokie.

Zobacz też: PIT 2017. Do kiedy trzeba złożyć zeznanie podatkowe?

Lider formacji Kukiz'15 opisał wizytę w urzędzie na swoim profilu na Facebooku. TVP Info spekuluje, że prawdopodobnie PIT został odrzucony ze względu na fakt, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorcy prowadzący działalność opodatkowaną liniowo nie mogą rozliczyć się na zasadach ogólnych. Nie mają możliwości wspólnego rozliczenia z małżonkiem, nie skorzystają z ulg i odliczeń (wyjątek stanowi ulga abolicyjna).

Oprac. na podst. tvp.info, facebook.com, pit.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: