SuperBiz wiadomości PKO BP obniża koszty kredytów hipotecznych

PKO BP obniża koszty kredytów hipotecznych

05.02.2016, godz. 16:19
PKO Bank Polski
foto: Materiały prasowe

Największy polski bank chce zawalczyć o nowych kredytobiorców. Dla tych, którzy planują zaciągnięcie pożyczki na zakup domu w PKO BP do końca marca tego roku, czekają promocyjne warunki cenowe - dodatkowe obniżenie marży kredytu hipotecznego o 0,1 pp., nawet do poziomu 1,3 pp.

– Już od najbliższego poniedziałku wprowadzamy promocję kredytów hipotecznych dla klientów, którzy w długookresowym terminie będą zacieśniać z nami relację. Oferta oparta jest na dodatkowej obniżce marży kredytu. To oferta dla klientów, którzy mają 3 z 5 produktów, wniosą wymagany wkład własny i złożą wniosek kredytowy w oddziale PKO Banku Polskiego w terminie od 8 lutego do 31 marca bieżącego roku – mówi agencji informacyjnej Newseria Agnieszka Krawczyk, dyrektor Departamentu Produktów Bankowości Hipotecznej w PKO Banku Polskim.

Zobacz koniecznie: Banknot 500 zł już w przyszłym roku. Zobacz, jak może wyglądać

Mimo że od stycznia 2016 roku wymagany wkład własny wzrósł do 15 proc. wartości kredytu, to PKO Bank Polski nie spodziewa się spadku zainteresowania kredytami hipotecznymi.

– Od stycznia wdrożyliśmy program budowania kapitału na własne mieszkanie. To program dla klientów, którzy chcieliby zgromadzić środki na wymagany wkład własny, a po ich zgromadzeniu uzyskać preferencyjne warunki kredytów hipotecznych. Dodatkowo planujemy wdrożenie w II kw. oferty kredytu hipotecznego opartego o stałą stopę procentową. To oferta kredytu dla klientów, którzy chcieliby zminimalizować ryzyko związane ze zmiennością stopy procentowej i zminimalizować ryzyko wzrostu miesięcznej raty kredytu hipotecznego – dodaje Agnieszka Krawczyk.

 

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: