SuperBiz wiadomości PKO BP podnosi opłaty, a rząd zapowiada zmiany w radzie nadzorczej

PKO BP podnosi opłaty, a rząd zapowiada zmiany w radzie nadzorczej

29.01.2016, godz. 15:42
PKO Bank Polski
PKO Bank Polski foto: SHUTTERSTOCK

Szef resortu skarbu Dawid Jackiewicz zapowiedział zmiany personalne w radzie nadzorczej PKO BP, po tym jak bank ogłosił podwżyki cen dla swoich klientów w związku z nowym podatkiem bankowym.

Minister Jackiewicz na konferencji prasowej powiedział, że "ciężko dyskutować z decyzją banku, która sprawia wrażenie decyzji rutynowej, decyzji, która w tym okresie była podejmowana na przestrzeni ostatnich lat i która niewiele wspólnego, właściwie nic nie ma wspólnego z podatkiem bankowym".

Czytaj koniecznie: Podatek bankowy już uderza w klientów? PKO BP podnosi opłaty

- Z tego powodu wyciągniemy stosowne wnioski. W najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy i nastąpią zmiany w radzie nadzorczej, które sprawią, że będzie większa wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu - dodał minister skarbu.

Z kolei 9 lutego na dywanik do sejmowej komisji finansów publicznych wezwano przedstawicieli kilku największych polskich banków, zarówno PKO BP jak i banków komercyjnych. Zostali oni zaproszeni przez parlamentarzyści, aby wytłumaczyć powód lawinowych podwyżek cen i usług na klientów.

Przypomnijmy, że PKO BB jest kolejnym bankiem, który w ostatnich miesiącach zapowiedział podniesienie opłat swoim klientom. Wyższe stawki mają obowiązywać od maja, więc trudno ich nie powiązać z podatkami wyprowadzonymi przez rząd Beaty Szydło. Wcześniej uczyniły to: mBank, Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank oraz Bank Pocztowy.

 

Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: