SuperBiz wiadomości PKO BP przejmuje Raiffeisen-Leasing

PKO BP przejmuje Raiffeisen-Leasing

03.11.2016, godz. 09:48
PKO BP, bank, PKO
Placówka PKO BP. Fot. PKO Bank Polski foto: Super Express

PKO BP podpisał umowę kupna od Raiffeisen Bank International 100 proc. akcji w Raiffeisen-Leasing Polska na rzecz PKO Leasing. Akcje kosztowały 850 mln zł.

Dzięki transakcji Grupa PKO Banku Polskiego chce umocnić swoją obecność przede wszystkim  w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz istotnie zwiększyć skalę finansowania polskich firm – podał bank w komunikacie.

Zobacz: Krok po kroku. Jak założyć własną firmę

- PKO Bank Polski jest największym bankiem w Polsce w zakresie finansowania przedsiębiorstw, dlatego zależy nam na tym, aby ich obsługa była jeszcze bardziej kompleksowa. Zakup spółki, która jest ważnym i cenionym graczem na rynku leasingu w Polsce, daje nam możliwość intensywnego zwiększenia skali działalności w sposób odpowiadający w szczególności na potrzeby i oczekiwania małych i średnich przedsiębiorstw. A to właśnie ten segment rynku ma fundamentalne znaczenie dla długofalowego i stabilnego rozwoju gospodarczego Polski - powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Jak czytamy w komunikacie, po fuzji PKO Leasing będzie liderem w swoim segmencie, z udziałem w rynku na poziomie ponad 13 proc. Sieci sprzedaży oraz modele biznesowe obu spółek leasingowych są komplementarne. Daje to szansę na wykorzystanie istotnych przewag konkurencyjnych obu firm, wzajemne uzupełnianie się modeli biznesowych i rozwiązań organizacyjnych. Dzięki wymianie wiedzy i najlepszych praktyk możliwe będzie dynamiczne zwiększenie efektywności wszystkich kanałów sprzedaży.

Zobacz: 12 cech idealnego szefa

Transakcja ma być sfinansowana z środków własnych PKO Banku Polskiego i mieć minimalny wpływ na wskaźniki kapitałowe banku i Grupy Kapitałowej. Strony oczekują, że transakcję uda się zamknąć do końca tego roku.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: