SuperBiz wiadomości PKO wchodzi do Czech i myśli o ekspansji w Azji

PKO wchodzi do Czech i myśli o ekspansji w Azji

05.05.2016, godz. 09:35
PKO BP, bank, PKO
Placówka PKO BP. Fot. PKO Bank Polski foto: Super Express

W przyszłym tygodniu przedstawiciele banku PKO BP wyjeżdżają z misją, której celem jest uruchomienie pierwszego zagranicznego przedstawicielstwa banku poza Unią Europejską. Chodzi o Bliski Wschód lub Azję. W pierwszym półroczu 2017 roku bank planuje również uruchomienie oddziału korporacyjnego w Pradze.

- Nie chcę zapeszać, ale w przyszłym tygodniu jadę daleko, żeby spotkać się z różnymi bankami, żeby rozmawiać o możliwości wspierania polskiego biznesu – mówi w rozmowie z money.pl Magdalena Rokosz z pionu bankowości międzynarodowej PKO BP.

Zobacz także: Polacy mają najniższą kwotę wolną od podatku w Europie. Nie licząc polityków [INFOGRAFIKA]

Rozmowy te mają dotyczyć utworzenia pierwszego przedstawicielstwa PKO BP poza Unią Europejską. Chodzi o któryś z krajów Bliskiego Wschodu lub Azji Centralnej. O który, tego bank na razie nie chce ujawniać.

- Myślimy nad tym, żeby poza siecią banków korespondentów i współpracą z bankami na całym świecie, które mogą wspierać naszych klientów na miejscu, rozwijać też jakąś formę działalności poza Unią Europejską, która ograniczyłaby się w pierwszym podejściu do przedstawicielstwa - informuje Rokosz. - Widzimy, że klienci interesują się rynkami Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej.

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: