SuperBiz wiadomości PKP Cargo i Maersk Line. Giganci rozszerzyli współpracę

PKP Cargo i Maersk Line. Giganci rozszerzyli współpracę

28.09.2015, godz. 15:35
PKP Cargo i Maersk Line
PKP Cargo i Maersk Line rozszerzyły współpracę foto: PKP Cargo Archiwum

Rozwija się współpraca dwóch transportowych gigantów – polskiej grupy PKP Cargo i globalnego operatora kontenerowego Maersk Line. Firmy współpracują ze sobą już od stycznia br., w sierpniu rozszerzyły kooperację, uruchamiając przewozy kontenerów w ramach tzw. pociągu operatorskiego kursującego w obu kierunkach pomiędzy Gdańskiem a Warszawą.

– Pociągi operatorskie to nowoczesny produkt dający naszym klientom nie tylko wysoką jakość usług, ale także niezbędny w logistyce element regularności i powtarzalności. To znakomita podstawa do budowy długotrwałych relacji z tak ważnymi dla nas partnerami jak Maersk. Na tym przykładzie widać wyraźnie, że Grupa PKP Cargo może świadczyć szeroki zakres usług logistycznych – mówi Jacek Neska Członek Zarządu PKP CARGO ds. handlowych.

ZOBACZ TEŻ: PKP Cargo za 400 mln zł kupiło dużego czeskiego przewoźnika

Kontenery Maersk są przewożone z trójmiejskich portów do Kątów Wrocławskich (2-3 razy tygodniowo) i Sławkowa (3-4 razy tygodniowo). Nowa usługa dla Maersk Line jest realizowana w systemie „port to door” czyli połączeniu transportu kolejowego z samochodowym.

Wygląda to tak, że PKP CARGO odbiera kontener z portu, przewozi go pociągiem do terminala, a następnie przeładowuje na samochód i o wskazanej godzinie dostarcza do klienta. Analogiczne rozwiązanie jest stosowane w odwrotnym kierunku - od klienta do portu. To nie tylko udogodnienie dla klientów, ale i nowa ścieżka w historii działalności PKP Cargo, która jeszcze bardziej chce się rozwijać w stronę łączenia dwóch rodzajów transportu.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: