SuperBiz wiadomości PKP Intercity pojedzie do Grodna

PKP Intercity pojedzie do Grodna

29.08.2016, godz. 12:40
PKP Intercity uruchamia połączenie do Grodna
foto: Materiały prasowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych. Od 4 września tego roku w składzie pociągu TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku znajdą się bezpośrednie wagony do Grodna na Białorusi.

Do tej pory podróżni mieli do dyspozycji przejazd do Mińska i Brześcia. Teraz do tych stacji dołączy także Grodno - jedno z najważniejszych miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej. Dziś mieszka tam ok. 75 tysięcy Polaków.

Zobacz również: PKP Intercity rusza z akcją ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA]

Od 4 września br. codzienny pociąg TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku będzie miał wydłużoną relację do Grodna. Pomiędzy Białymstokiem a Grodnem pociąg zatrzyma się jeszcze w Kuźnicy Białostockiej. Skład będzie wyruszał ze stolicy Małopolski o godz. 04:46 i docierał do Grodna o godz. 14:22 (czasu lokalnego). W drogę powrotną będzie wyjeżdżał o godz. 15:32 (czasu lokalnego),
aby dotrzeć do celu o godz. 23:04. Podróż na całej trasie wyniesie ok. 8,5 godz.

Bilety na przejazd pomiędzy Polską i Białorusią są dostępne w ofercie GRODNO SPECJAL. Dzięki promocji podróż z Krakowa do Grodna wyniesie 21,40 euro, z Warszawy 15,70 euro a z Białegostoku 7,50 euro. Dzieci do 4 roku życia podróżują bezpłatne, natomiast te, które nie ukończyły 12 lat, otrzymują 50 proc. ulgę. Dodatkowo, wyłącznie w relacji Kuźnica Białostocka - Grodno lub odwrotnej, podróżni posiadający Kartę Polaka mogą nabyć bilet w ramach oferty GRODNO SPECJAL - KARTA POLAKA.

 

Źródło: PKP Intercity

Znajdź nas: