SuperBiz wiadomości PKP Intercity rusza z wakacyjnymi Strefami Mocy

PKP Intercity rusza z wakacyjnymi Strefami Mocy

30.06.2017, godz. 06:00
Pkp, rozkład jazdy,
foto: SHUTTERSTOCK

Już od piątku 30 czerwca na wybranych dworcach w kraju pojawią się specjalne Strefy Mocy PKP Intercity. To niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z internetowym systemem sprzedaży biletów czy podładować urządzenie mobilne przed wakacyjną podróżą.

Strefa Mocy PKP Intercity
Pasażerowie PKP Intercity coraz chętniej kupują bilety za pośrednictwem kanałów zdalnych. W pierwszym kwartale 2017 roku 26 proc. więcej podróżnych, niż w tym samym czasie w ubiegłym roku, nabyło bilet internetowy. Przewoźnik podczas nadchodzącego weekendu będzie promować zakup biletów online na pięciu wybranych stacjach w Polsce. Specjalne strefy pojawią się na dworcach: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Poznań Główny, Katowice i Wrocław Główny. W wydzielonej przestrzeni pasażerowie będą mogli przed wyjazdem doładować swoje smartfony, tablety czy laptopy. Do ich dyspozycji będą także promotorzy mobilni, którzy poinstruują, jak korzystać z internetowego systemu sprzedaży. Strefy będą dostępne dla podróżnych od godz. 12:00 do 20:00.

Zobacz również: Wakacyjne połączenia PKP Intercity. 400 pociągów rusza w Polskę i Europę

Jak kupić bilet w systemie e-IC?
Na stronie www.intercity.pl w prawej górnej części witryny w zakładce "Kup bilet", określamy stacje (wyjazdu i docelową) oraz daty i godziny odjazdu lub przyjazdu. Wybór zatwierdzamy przyciskiem "Szukaj". Po chwili wyświetli się kilka kafelków z pociągami do wyboru. Aby dokonać zakupu biletu na wybrane połączenie - należy użyć przycisku "WYBIERZ". Widok, który się wówczas wyświetli umożliwi wybór liczby podróżnych, taryfy - normalnej i/lub ulgowej oraz klasy i usytuowania miejsca. Następnie należy wybrać przycisk "Dalej", wówczas zostaną wyświetlone wszystkie niezbędne informacje o bilecie. Jeśli wszystko się zgadza należy wpisać imię i nazwisko oraz kliknąć "Wybierz".

W przypadku kiedy nie jesteśmy zalogowani ukaże nam się widok z polami do logowania. W takim przypadku należy wpisać swój login oraz hasło a jeżeli takich nie mamy możemy założyć konto korzystając z "Załóż konto" lub jeżeli nie chcemy zakładać konta możemy kupić bilet korzystającz opcji "Kupuję bez rejestracji". Po wykonaniu płatności zostaje wygenerowany bilet, który należy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym.

Czytaj także: PKP Intercity ogłasza nowy rozkład jazdy i obniża ceny biletów

Niezbędne informacje
Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów oraz pełna oferta PKP Intercity są dostępne na stronie intercity.pl i pod numerem infolinii 19 757. Osoby, które planują podróż i chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji na stronie intercity.pl w zakładce dla pasażera. Dodatkowe wsparcie informacyjne dla podróżnych pojawi się również w lipcu i sierpniu w trzech kurortach nadmorskich: Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Władysławowie.

 

Źródło: PKP Intercity

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: