SuperBiz wiadomości PKP Intercity wypuszcza dodatkowe pociągi na majówkę

PKP Intercity wypuszcza dodatkowe pociągi na majówkę

27.04.2017, godz. 06:00
Pendolino PKP IC
Pendolino PKP IC foto: Archiwum

Dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach, mobilni informatorzy na dworcach oraz większa liczba patroli SOK – tak Grupa PKP przygotowuje się do wzmożonego ruchu podczas długiego weekendu majowego.

PKP Intercity na weekend majowy
Od 28 kwietnia do 3 maja, oprócz regularnie kursujących składów, podróżni skorzystają z 56 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Warszawa – Zakopane, Warszawa – Łeba, Katowice – Ustka, Lublin – Bielsko-Biała czy Gdynia – Kołobrzeg. Dodatkowe składy pojadą również do wielu miejscowości turystycznych m.in. do Wisły, Krynicy - Zdroju, Jeleniej Góry, Kudowy – Zdroju, Świnoujścia czy Zagórza. Ponadto PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią specjalny, dedykowany na ten czas, pociąg relacji Przemyśl Główny - Kijów - Przemyśl Główny (28 kwietnia, 2,5 i 9 maja). W miarę możliwości, przewoźnik będzie również dostawiał wagony do pociągów cieszących się największą frekwencją. W sumie PKP Intercity zapewni pasażerom ponad 13 tys. dodatkowych miejsc.

Zobacz również: PKP Intercity otwiera przestrzeń do pracy w wagonach. Idea Bank już tam jest [ZDJĘCIA]

Na Majówkę w dobrej cenie
Osoby, które zaplanowały podróż na weekend majowy z wyprzedzeniem, mogły liczyć na rabaty w ramach promocji Super Promo (bilety na ekspresy od 29 zł) czy oferty Wcześniej - Taniej (nawet 30% zniżki na bilet). Ci, którzy dopiero teraz zdecydowali się na wyjazd, mogą skorzystać z innych promocji. Podróżni chcący podczas długiego weekendu odwiedzić kilka miejsc, mogą kupić Bilet Weekendowy umożliwiający wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Na Majówkę będzie on ważny o jeden dzień dłużej - od piątku (28 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (2 maja) do godz. 6:00 rano. Ponadto osoby, które ukończyły 60 rok życia, mogą liczyć również na rabat. W ramach oferty Bilet Seniora przysługuje im 30 proc. zniżki na bilet.

Ze specjalnych ofert skorzystają również rodziny. Grupy do 5 osób, w których przynajmniej jedna to dziecko przed 16 rokiem życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego, czyli 30 proc. zniżki na przejazd. Na taki sam rabat mogą liczyć również rodziny biorące udział w programie Karta Dużej Rodziny. Podróżni korzystający z KDR otrzymają 20 proc. zniżkę na menu dla dzieci oraz 10% rabat na ofertę w wagonach gastronomicznych WARS.

Czytaj także: PKP Intercity uruchamia nowe połączenie do Czech

Służby PLK w gotowości
Nad koordynacją majówkowych podróży czuwać będą wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. Zespoły szybkiego usuwania usterek i pociągi do naprawy sieci trakcyjnej będą rozmieszczone w kluczowych punktach sieci kolejowej. O bezpieczeństwo podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach dbać będzie prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę, wspieranych przez policjantów i strażników miejskich.

 

Źródło: PKP Intercity

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: