SuperBiz wiadomości PKP PLK z nowym prezesem

PKP PLK z nowym prezesem

30.03.2016, godz. 18:15
PLK
PLK foto: SHUTTERSTOCK

Ireneusz Merchel został nowym szefem PKP Polskich Linii Kolejowych. W spółce zmienił się również zarząd. Zobacz, kto w nim zasiada.

Prezesem Zarządu PKP PLK został Ireneusz Merchel, który piastował wcześniej funkcję dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Olsztynie. W pierwszej połowie marca zgłoszono jego kandydaturę na członka zarządu – dyrektora ds. utrzymania infrastruktury. Nie zgodził się jednak objąć zaproponowanego mu wówczas stanowiska.

Rada Nadzorcza PKP PLK powołała także nowych członków zarządu. Funkcję dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych objęła Małgorzata Kuczewska- Łaska. Dyrektorem ds. utrzymania infrastruktury został Antoni Jasiński. Stanowisko dyrektora ds. jakości inwestycji i ryzyka operacyjnego piastuje Włodzimierz Żmuda. Dyrektorem ds. eksploatacji nadal jest Andrzej Pawłowski.

Może zainteresować cię także: Leszek Balcerowicz o planie Morawieckiego: to jest psucie finansów publicznych

Zarząd PKP PLK zasili również nowy dyrektor ds. realizacji inwestycji. Jak dotąd nikt jeszcze nie został wybrany na to stanowisko.

- Rada Nadzorcza w terminie i zgodnie z przyjętą przez Radę procedurą dokonała wyboru prezesa i trzech członków zarządu. Rada Nadzorcza jest przekonana, że są to osoby, które dobrze będą kierowały Spółką w obszarze utrzymania linii kolejowych oraz w procesie inwestycji – można przeczytać w oświadczeniu Mariusza Andrzejewskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Polskich Linii Kolejowych.

Źródła: plk-sa.pl, rynek-kolejowy.pl

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: