SuperBiz wiadomości PKP wprowadziło nowy rozkład pociągów. Trzeba spodziewać się utrudnień

PKP wprowadziło nowy rozkład pociągów. Trzeba spodziewać się utrudnień

12.06.2017, godz. 15:34
PKP INTERCITY
PKP INTERCITY foto: Materiały prasowe

Polskie Koleje Państwowe wprowadziły 11 czerwca nowy rozkład pociągów. Niestety, pasażerowie muszą nastawić się na objazdy – z uwagi na remonty torów część połączeń kolejowych będzie realizowana dzięki… autobusom! Obecny rozkład będzie ważny do 3 września 2017 r.

Nowy rozkład PKP od 11 czerwca
Wprowadzenie nowego rozkładu pociągów wiąże się ze startem licznych remontów torowisk. Remontu należy się spodziewać na trasie między Warszawą a Poznaniem. Do stolicy Wielkopolski pociągi pojadą objazdem przez Gniezno, zatrzymując się dodatkowo na stacji Poznań Wschodni i Inowrocław Rąbinek. Podróż wydłuży się przez to nawet o godzinę. Pasażerowie mogą jednak liczyć na rekompensatę w postaci biletów tańszych o 10 proc.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowy wynik PKP

Tańsze bilety będą obowiązywały również na remontowanej trasie między Warszawą a Lublinem. „Pociągi z Warszawy do Lublina pojadą przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki z postojami we wszystkich tych miejscowościach. Mieszkańcy Puław i Dęblina będą mogli korzystać z autobusów zastępczych” - podaje businessinsider.com. Autobusy zastąpią również pociągi regionalne na trasie Białystok – Bielsk Podlaski.

ZOBACZ TEŻ: Nowe połączenie kolejowe z Czechami

PKP ma dla pasażerów także pozytywne informacje. O niemal kwadrans skróci się np. czas przejazdu między Krakowem a Zakopanem, kilka minut będzie też krótszy przejazd między Wrocławiem a Jelenią Górą. Tradycyjnie zostanie też uruchomiony popularny pociąg „Słoneczny”, którym od 24 czerwca pojedziemy z Warszawy do Gdyni i Ustki. Oprócz tego wakacyjne połączenia zostaną uruchomione na trasach: Sławno – Darłowo, Rzeszów – Sandomierz, Rzeszów – Medzilaborce, Słupsk – Ustka, Białystok – Waliły, Chełm – Włodawa, Lublin - Bełżec, Rzeszów, Zamość, Kielce – Bałtów/Krzemionki/Ujazd.


Źródło: businessinsider.com.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: