SuperBiz wiadomości Płacisz za pośrednictwem PayU? Uwaga na oszustów, którzy rozsyłają groźnego wirusa!

Płacisz za pośrednictwem PayU? Uwaga na oszustów, którzy rozsyłają groźnego wirusa!

13.03.2017, godz. 11:14
Hakerzy przypuścili atak na banki
foto: SHUTTERSTOCK

Internetowi oszuści nie śpią i czyhają na ofiary kolejnych rzekomych konkursów i promocji. Tym razem rozsyłane są fałszywe maile w imieniu PayU, operatora za pośrednictwem którego można dokonać płatności online. Okazuje się, że w wiadomościach rozsyłają groźnego wirusa.

Wszyscy ci, którzy dokonują płatności za pośrednictwem serwisu PayU (m.in. za jego pośrednictwem można robić przelewy na Allegro) muszą mieć się na baczności, bowiem łatwo się nabrać na pułapkę internetowych oszustów. Rozsyłają oni fałszywe wiadomości mailowe z informacją: „Payu – Potwierdzenie przyjętej płatności kartą."
W mailu natomiast znajduje się informacja o treści: "Witaj, zarejestrowaliśmy zlecenie płatności dla CINEMA CITY POLAND – CC SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA SPÓŁKA JAWNA (https://www.cinema-city.pl). Możesz w dowolnym momencie sprawdzić status transakcji"

Zobacz także: Planowane postarzenie produktów to nie mit. Sprzęt celowo przestaje działać [WIDEO]


Link do zarejestrowania zlecenia płatności (której wcześniej użytkownik nie dokonał) prowadzi do całkiem wiarygodnej strony PayU. Jednak oszuści podszywają się zarówno pod Cinema City, jak i serwis płatności internetowych. Wiadomość zawiera również załącznik: „Potwierdzenie płatności C B9BC XX835695707XX_PDF.js", a ściągając plik na komputer, pobieramy jednocześnie wirusa – konia trojańskiego, jednego z najgroźniejszych ze wszystkich. Może pobrać dane wrażliwe, dostępne na naszym urządzeniu (hasła do konta bankowego, poczty), przejąć pliki oraz zainstalować inne złośliwe oprogramowanie lub zniszczyć dostępne informacje.

Sprawdź również: Uwaga na oszustów! "Rozdają" buty na FB


Serwis PayU na swojej oficjalnej stronie potwierdza, że nie wysyła żadnych wiadomości z załącznikami i przestrzega przed pobieraniem plików na komputer.

 

Źródło: / wp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: