SuperBiz wiadomości Platforma Obywatelska bogatsza niż połowa Sejmu! Posłowie PO mają 357 mln zł!

Platforma Obywatelska bogatsza niż połowa Sejmu! Posłowie PO mają 357 mln zł!

16.06.2015, godz. 08:00
Platforma Obywatelska
foto: EAST NEWS

Platforma Obywatelska od przegranych wyborów prezydenckich jest w mocnej defensywie, ale pod jednym względem posłowie rządzącej formacji nie mają sobie równych - łącznie posiadają majątek wart 357 milionów złotych. Składają się na to oszczędności, samochody, akcje, obligacje oraz oczywiście grunty i nieruchomości. Statystycznie na jednego członka PO w parlamencie przypada majątek rzędu 1,7 miliona złotych!

Drugie w zestawieniu Money.pl pod względem zamożności posłów, jest Prawo i Sprawiedliwość – czyli druga największa formacja w parlamencie. Jej członkowie mogą pochwalić się majątkami o łącznej wartości 111 milionów złotych. Na kolejnym miejscu podium praktycznie ex aequo znajdują się posłowie SLD i PSL, którzy posiadają majątek w wysokości 56 milionów złotych. Na kolejnych miejscach znajduje się Ruch Palikota (11 milionów złotych) oraz Zjednoczona Prawica (7,2 miliona złotych).

Zobacz koniecznie: Polityczni liderzy biedniejsi od zwykłych posłów. Wyjątkiem jest Janusz Palikot z 5 mln zł

Statystyki wyglądają podobnie, gdy pod uwagę weźmiemy nie łączny, ale średni majątek przypadający na posła. Na pierwszym miejscu są posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy średnio dysponują majątkiem 1,7 miliona złotych. Drugie miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej - szeregowy poseł średnio ma na koncie 1,6 miliona złotych w gotówce i nieruchomościach. Kolejne miejsca to PSL (1,45 miliona złotych), Ruch Palikota (1 milion) oraz Prawo i Sprawiedliwość (831 tysięcy złotych). Okazuje się, że średnio najmniej mają posłowie Zjednoczonej Prawicy. Średnio na każdego z 15 członków klubu przypada majątek wart 480 tysięcy złotych.

 

Źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: