SuperBiz wiadomości Play jako trzeci operator ogłasza zniesienie opłat za roaming

Play jako trzeci operator ogłasza zniesienie opłat za roaming

13.06.2017, godz. 14:38
Play logo duże
foto: materiały prasowe

Od 15 czerwca w życie wchodzą przepisy Komisji Europejskiej, nakładające na operatorów konieczność zniesienia dodatkowych opłat za roaming. Zapisy te wzbudzały spore kontrowersje, a zdanie na ten temat wyraziła m.in. minister cyfryzacji Anna Streżyńska, która potępiła zalecenia KE, twierdząc, że za brak roamingu zapłacą sami klienci podwyżką cen usług. Właściciele telefonii komórkowych niechętnie, ale jednak dołączają do tych, którzy gotowi są przyjąć zobowiązania. Po Orange i T-Mobile, kolejnym, który zniesie roaming jest Play.

Darmowy roaming
Operator P4 (właściciel sieci Play)
ogłosił we wtorek, że dołącza do Orange i T-Mobile, które zadeklarowały wcześniej przyjęcie zaleceń Komisji Europejskiej. Sieć Play na firmowym blogu ogłosiła przyjęcie zasady „Roam Like At Home".

Zobacz także: Minister cyfryzacji Anna Streżyńska ostrzega: za brak roamingu zapłacą klienci!

To oznacza, że klienci, którzy podpisali umowy na abonament oraz korzystający z ofert na kartę będą mogli używać pakietu minut, SMS-ów i MM-sów na takich samych zasadach za granicą, jak w kraju. Transmisja danych odbywać się będzie bez dodatkowych opłat, w ramach wykupionego pakietu internetowego, a jeśli ktoś będzie miał darmowe minuty, będzie mógł z nich korzystać także poza Polską.

Z informacji wynika, że jedynym wśród czterech największych operatorów w Polsce, który nie zdecydował się jeszcze na zniesienie roamingu będzie Polkomtel, właściciel sieci Plus.

Sprawdź również: T-mobile dołącza do Orange i znosi opłaty za roaming

Komisja Europejska zapowiadała, że na operatorów, którzy nie dostosują się do przepisów nakładane będą kary finansowe.

 

Źródło: blogplay.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: