SuperBiz wiadomości Play zadebiutował na giełdzie. Największy debiut na GPW od 2011 roku

Play zadebiutował na giełdzie. Największy debiut na GPW od 2011 roku

27.07.2017, godz. 11:06
Play logo duże
foto: materiały prasowe

Play Communications, właściciel operatora sieci Play, zadebiutował na giełdzie. Chwilę po otwarciu warszawskiego parkietu obroty spółki sięgały 120 mln złotych. Godzinę później było to już ok. 430 mln złotych.

Chociaż Play rozważał kilka różnych miejsc debiutu, ostatecznie padło na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak komentował Joergen Bang-Jensenprezes, prezes Play Mobile (P4), wybór GPW był dobrą decyzją.

ZOBACZ: Play zapowiada debiut na giełdzie

- Nasz los na parkiecie jest teraz w rękach akcjonariuszy, ale coś mi mówi, że to będzie bardzo udany czas dla nas wszystkich. Play to historia sukcesu ludzi tworzących tę firmę, klientów oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej wspaniałej podróży - mówił cytowany przez Business Insider prezes podczas przemówienia z okazji debiutu.

CZYTAJ: Uwaga na nowe oszustwo: doładowanie w Play! Lepiej sprawdź swoją fakturę

Również Wojciech Nagiel, prezes GPW, chwalił decyzję spółki. Równie wielkiego debiutu giełdowego nie było w Polsce od 2011 roku, kiedy to rozpoczęła się sprzedaż akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Oferta Play jest jedną z pięciu największych ofert pierwotnych na polskim rynku. Zarząd spółki zapewnił przed debiutem, że będzie dzielił się zyskami z akcjonariuszami, a zainteresowanie papierami wartościowymi Play wśród inwestorów indywidualnych jest bardzo duże.

Oprac. na podst. businessinsider.com.pl, money.pl, linkedin.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: