SuperBiz wiadomości PO: Gronkiewicz-Waltz bez dymisji, ale nie będzie kandydowała po raz czwarty

PO: Gronkiewicz-Waltz bez dymisji, ale nie będzie kandydowała po raz czwarty

05.09.2016, godz. 15:39
Oświadczenie majątkowe Hanny Gronkiewicz-Waltz
foto: Super Express

W poniedziałek rano zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej, który miał zdecydować o przyszłości prezydent Warszawy ws. afery reprywatyzacyjnej. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza poddać się do dymisji, ale nie będzie też ponownie ubiegała się o stanowisko w ratuszu - poinformował Borys Budka z PO.

 

- Do końca tygodnia zostanie powołana niezależna firma audytorska, która zbada wszystkie procesy, które miały miejsce tutaj w Warszawie. Druga rzecz: zostaną ujawnione wszelkie dokumenty związane ze wszystkimi reprywatyzacjami w Warszawie. Opinia publiczna musi znać wszystkie szczegóły dotyczące tych procesów – powiedział dziennikarzom Budka. - Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie kandydować w nadchodzących wyborach. Jako punkt honoru postawia sobie, żeby wyjaśnić wszystkie procesy reprywatyzacyjne w Warszawie – dodał Budka.

Zobacz też: Kamienica oddana za świstek papieru

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że jest zdeterminowana, aby wyjaśnić sprawę reprywatyzacji. Zaznaczyła, że firma audytorska potrzebuje kilku miesięcy, aby zakończyć pracę.

- To jest bardzo trudny problem. Oczywiście audytor nie może mieć nic wspólnego z reprywatyzacją w Warszawie - stwierdziła prezydent stolicy.

Budka dodał, że prezydent stolicy zapowiedziała, iż "nie odda działki przy Chmielnej 70". Pracę w związku z aferą mają zachować wiceprezydenci Warszawy. Rano spekulowano, że stanowisko straci wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Na posiedzeniu zarządu krajowego PO zostanie także rozważone złożenie wniosku o wotum nieufności dla szefowej MEN Anny Zalewskiej.

 

Źródło: PAP, TVN Warszawa

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: