SuperBiz wiadomości Pobierasz 500 plus? Sprawdź jakie promocje mają dla ciebie banki

Pobierasz 500 plus? Sprawdź jakie promocje mają dla ciebie banki

09.08.2017, godz. 15:11
500 plus nie wpływa na wzrost bezrobocia
foto: SHUTTERSTOCK

Jeżeli jesteś beneficjentem programu 500+ i skorzystasz z niego za pośrednictwem banku, możesz liczyć na specjalne oferty przygotowane przez ten bank. Dzięki promocjom związanym z tym świadczeniem możesz zyskać preferencyjne warunki lub bezpłatną obsługę konta osobistego, wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym czy nawet premię pieniężną. Sprawdź, czy twój bank ma promocje dla korzystających z programu 500+.

Większość z 550 tys. ubiegłorocznych elektronicznych wniosków o świadczenie „Rodzina 500+" wpłynęła za pośrednictwem banków. Większość z nich od razu zadeklarowała przystąpienie do programu, ale niektóre poszły o krok dalej i rodzinom pobierającym świadczenia zaproponowały szczególne rozwiązania lub promocyjne warunki.

Przeczytaj: zmiany w świadczeniu 500 plus

PKO – Konto za Zero dla Rodziny 500 +

W największym polskim banku - PKO BP każdy uprawniony do świadczenia rodzinnego może założyć PKO Konto za Zero dla Rodziny 500 +. Jest ono prowadzone na preferencyjnych warunkach. Korzystanie z konta jest bezpłatne.
Do konta możesz otrzymać kartę debetową, której używanie jest bezpłatne pod warunkiem, że zapłacisz nią nią za zakupy (miesięcznie co najmniej 200 zł) w sklepach, punktach usługowych, również w internecie. Jeżeli wydasz w punktach handlowo-usługowych mniej niż 200 zł, zapłacisz za miesięczną obsługę karty jedynie 1,9 zł. Preferencyjne warunki dotyczą kont, na które przekazywane są świadczenia z programu rodzina 500 +. Konto możesz założyć w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego, jak również bez wychodzenia z domu - przez internet i telefon – umowę dostarczy wówczas kurier.
Dodatkowo, mając Konto za Zero dla Rodziny 500 +, możesz wypłacać gotówkę bez opłat, korzystać z nowoczesnego systemu bankowości internetowej iPKO i aplikacji mobilnej IKO.z ponad 3 tys. bankomatów sieci PKO BP . Bank proponuje rodzicom, aby pieniądze pieniądze ze świadczenia 500+wykorzystali także do nauki swoich pociech korzystania z pieniędzy, zakładając dzieciom dedykowane im konta – PKO Konto Dziecka, dla dzieci w wieku do 13 lat lub PKO Konto Pierwsze dla dzieci w wieku 13-18 lat.

Zobacz też: Już możesz składać wniosek o 500 plus

Bank Pocztowy - Pocztowe Konto 500+

Z myślą o beneficjentach Programu Rodzina 500 plus Bank Pocztowy przygotował "Pocztowe Konto 500+" z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku – to drugie najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe na rynku według sierpniowego rankingu bankier.pl. Takim oprocentowaniem objęte są znajdujące się na twoim koncie środki do 10 tys. zł. Pod koniec każdego miesiąca zgromadzone przez ciebie oszczędności zostaną powiększone o odsetki naliczone według podstawowej stopy procentowej. Natomiast dodatkowe odsetki naliczone dla nowych środków zostaną wypłacone do 10 dnia następnego miesiąca. By skorzystać z tak atrakcyjnego oprocentowania, wystarczy założyć konto, wskazać to konto we wniosku o wypłatę świadczenia jako docelowy rachunek do jego odbioru i otrzymywać na w/w rachunek w miesiącu minimum 500 zł z konta dedykowanego do wypłaty świadczeń w Programie Rodzina 500 plus z opisem "R.500+".

Więcej o tym, jak zlożyć wniosek 500 plus

Raiffeisen Polbank - Wymarzone Konto Osobiste

Raiffeisen Polbank przygotował specjalna ofertę produktów dla beneficjentów programu 500+. Mogą założyć Wymarzone Konto Osobiste, czyli darmowe konto z gwarancją, że takie pozostanie na zawsze, ponieważ bank daję dożywotnią gwarancję niezmienności opłat i prowizji: Nie płacisz za prowadzenie konta, za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, za wpłaty gotówki w oddziale, za pierwszą wypłatę miesięcznie w oddziale, za przelewy krajowe i zlecenia stałe w bankowości internetowej i mobilnej. Dzięki automatycznej funkcji oszczędzania - zarabiasz już od pierwszego grosza.
Do Wymarzonego Konta Osobistego możesz zamówić kartę Mastercard Debit z miesięczną opłatą wynoszącą 6 zł. Z kartą zyskujesz m.in.: wygodne dokonywanie transakcji 24 godziny na dobę, w tym transakcji zbliżeniowych dzięki technologii PayPass oraz bezpłatne ubezpieczenie "CYBER Pomoc".Obejmuje ono wsparcie i pomoc prawną m.in. w razie kradzieży pieniędzy z Wymarzonego Konta Osobistego, konfliktu ze sklepami on-line (np. brak lub niekompletna dostawa towaru zakupionego w sklepie internetowym), utraty danych z dysku komputera, laptopa czy tabletu, utraty reputacji internetowej (np. umieszczanie o kimś fałszywych informacji), kradzieży tożsamości internetowej (np. w celu zaciągnięcia kredytu w czyimś imieniu).
Wymarzony Cel, czyli bezpłatne konto oszczędnościowe to również oferta adresowana do beneficjentów programu 500+. Pozwala na regularne oszczędzanie nawet niewielkich sum i jest idealnym rozwiązaniem na krótkoterminowe oszczędzanie. Za regularność we wpłatach otrzymujesz bonus odsetkowy - dodatkowe 0,5 pp. Możesz też określić cel oszczędzania i datę, do której planujesz go osiągnąć - np. zakup wózka, rodzinny wyjazd na wakacje, kursy językowe dla dzieci.
Rodziny otrzymujące świadczenie 500+ mogą także skorzystać w Raiffeisen Polbank z nisko oprocentowanego kredytu gotówkowego (np. na zakup wyprawki szkolnej) lub ratalnego Gdy wnioskujesz o kredyt na kwotę do 15tys. zł lub kartę kredytową z limitem nie większym niż 15 tys. zł, bank ustalając zdolność kredytową bierze pod uwagę świadczenie z Programu Rodzina 500+. Dzięki temu twoja zdolność kredytowa może być większa, a to oznacza, że możesz starać się o wyższy kredyt gotówkowy lub kartę kredytową z wyższym limitem. Dokumentem potwierdzającym dodatkowy dochód może być wyciąg z konta, na które wpłynęło świadczenie lub decyzja o przyznaniu świadczenia Programu 500+.

Zobacz też: 500 plus. Ministerstwo pomyślało o spóźnialskich

Nest Bank - 200 zł kieszonkowego

Nest Bank również przygotował specjalną ofertę dla rodzin korzystających ze świadczenia „Rodzina 500+". „Nest Kieszonkowe" to całkowicie bezpłatne konto osobiste wraz z dodatkową kwotą kieszonkowego dla dziecka. Oferta adresowana jest do osób, które posiadają lub założą w Nest Banku konto osobiste i będą regularnie przelewać na nie swoje wynagrodzenie oraz środki ze świadczenia „Rodzina 500+". Oprócz bezpłatnego prowadzenia rachunku osobistego, w ramach promocji raz na kwartał Nest Bank wypłaci dodatkowo rodzinom specjalną premię w wysokości 50 zł, czyli 200 zł rocznie na kieszonkowe dla dziecka lub inne wydatki. Premię otrzymasz, jeśli co miesiąc wpłacisz na konto swoje wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2 500 zł. Honorowane będą również przelewy na rachunek firmowy w kwocie co najmniej 6 000 zł, pod warunkiem, że będziesz z niego opłacać pełne składki ZUS lub zaliczki na podatek do US. Dodatkowym warunkiem jest założenie konta Nest Rodzinne Oszczędności, premiującego regularne oszczędzanie i liczbę posiadanych dzieci lub bezpłatnego Nest Konta Samodzielnego dla dzieci w wieku 13 – 18 lat oraz wyrażenie i utrzymanie zgody marketingowej w okresie trwania promocji.

Sprawdź też: Mamy wniosek o 500 plus. Pobierz i złóż

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: