SuperBiz wiadomości Poczta Polska: Paczek będzie dużo więcej

Poczta Polska: Paczek będzie dużo więcej

05.12.2016, godz. 11:31
Do kiedy zamówić prezent w internecie, żeby dotarł na święta
foto: SHUTTERSTOCK

500 Plus utrudni święta Polakom? Tego obawia się Poczta Polska, która tradycyjnie w okresie przedświątecznym zmaga się ze zwiększonym ruchem i nadmiarem przesyłek. Za ten stan pocztowcy obwiniają m.in. pieniądze z rządowego programu 500 Plus, które polskie rodziny przeznaczą na zamawianie świątecznych prezentów.

Poczta Polska, która w ubiegłym roku w szczytowym momencie okresu przedświątecznego obsługiwała nawet pół miliona paczek dziennie, ocenia, że w tym roku może być ich jeszcze więcej. Wskazują na to m.in. dane z końca listopada. Przez sortownie przewija się obecnie już ok. 400 tys. paczek dziennie.

Zobacz również: Rafalska: 500 Plus jest droższe niż sądziliśmy

Zbigniew Baranowski z Poczty Polskiej wyjaśnia, że zwiększony ruch w placówkach pocztowych i rosnąca dynamicznie liczba paczek do dostarczenia w okresie świąt Bożego Narodzenia to efekt rosnącej popularności zakupów w sieci.

- Coraz więcej Polaków decyduje się na dokonywanie zakupów przez Internet. Święta pod tym względem są okresem szczególnym. Kupujemy i wysyłamy więcej. Poczta Polska przygotowana jest na czas wytężonej pracy - zapewnia Baranowski.

Według Baranowskiego czynnikiem, który może przyczynić się do większej liczby obsłużonych paczek w tegorocznym sezonie przedświątecznym, jest program Rodzina 500 plus. - Dzięki programowi klienci posiadają dodatkowe środki, jakie mogą przeznaczyć na dobra, które nie są produktami pierwszej potrzeby - ocenia przedstawiciel Poczty Polskiej.

Planującym zamówić prezenty przez internet Baranowski radzi, aby w tym roku zrobili to przed 10 grudnia.

 

Źródło: Poczta Polska

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: