SuperBiz wiadomości Poczta Polska uruchomi elektroniczny kantor

Poczta Polska uruchomi elektroniczny kantor

18.04.2017, godz. 13:41
Poczta Polska
foto: SE/EAST NEWS

Rośnie konkurencja dla działających na polskim rynku kantorów online, takich jak Cinkciarz.pl czy Currency-One. Z początkiem przyszłego roku, własny elektroniczny serwis wymiany walut planuje uruchomić Poczta Polska. Państwowy operator posiada już rozbudowaną sieć kantorów stacjonarnych – podała „Rzeczpospolita".

– Tworzony kantor internetowy będzie dla klientów preferujących obrót bezgotówkowy uzupełnieniem obecnej oferty. Mamy już własną sieć kantorów stacjonarnych – powiedział cytowany przez „Rzeczpospolitą" Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej (PP).
Jak dodał, kantory stacjonarne znajdujące się w placówkach Poczty Polskiej zlokalizowane są przede wszystkim w dużych aglomeracjach i miejscowościach przygranicznych. W najbliższym czasie państwowy operator planuje otworzyć kolejne kantory w sezonowych miejscowościach turystycznych.

Sprawdź także: Od listopada paczkę Poczty Polskiej odbierzesz w kiosku

Na skutek realizacji programu budowy sieci, liczącej tysiąc kantorów, Poczta Polska stała się największym w kraju operatorem punktów wymiany walut. W większości pocztowych kantorów można kupić dolary, euro, funty i franki. W planach jest zaś wprowadzenie możliwości zakupu koron duńskich, norweskich i szwedzkich, a także ukraińskich hrywien oraz czeskich koron i forintów.
Jak czytamy w „Rzepie", polski rynek elektronicznych kantorów dynamicznie rośnie. Obroty sektora w 2015 r. wyniosły ok. 30 mld zł, zaś w ubiegłym roku mogło to być już 40 mld zł. Dominującymi podmiotami na rynku są w ostatnim czasie Cinkciarz.pl i Currency-One.

Źródło: „Rzeczpospolita"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: