SuperBiz wiadomości Podatek handlowy zapłacą tylko zagraniczne hipermarkety!

Podatek handlowy zapłacą tylko zagraniczne hipermarkety!

12.02.2016, godz. 12:34
SKLEP ZAKUPY KLIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Po spotkaniu z polskimi handlowcami w Sejmie rząd obiecał im duże zmiany w podatku handlowym. Okazuje się, że będzie on w praktyce dotyczył tylko dużych zagranicznych marketów, a nie, jak wcześniej zakładano, mniejszych sklepikarzy zrzeszonych w sieciach handlowych.

Handlowcy demonstrowali wczoraj przed Sejmem oburzeni zapisami ustawy, która ma wprowadzić tzw. podatek handlowy. Eksperci przestrzegali, że jeśli przepisy wejdą w życie w obecnym kształcie, wiele polskich sklepów będzie musiało zniknąć z rynku. Przedstawiciele handlowców, którzy rozmawiali wczoraj w Sejmie z partią rządząca, wywalczyli jednak dla siebie korzystne zapisy w dokumencie.

ZOBACZ TEŻ: Polska Izba Handlu: Podatek od marketów zniszczy małe sklepy

Handlowców zapewniono, że wyższą stawką podatkową nie zostanie obłożony handel w soboty, a nowy podatek handlowy będą sobie mogli odliczyć od CIT-u! Oznacza to, że polskie sklepy praktycznie unikną nowej daniny, a zapłacą ją jedynie zagraniczne hipermarkety, z naciskiem na te, które unikają płacenia CIT-u. Powyższe zmiany mają zostać zapisane w nowym projekcie ustawy o podatku handlowym do 18 lutego.

Źródło: rmf24.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: