SuperBiz wiadomości Podatek od marketów uderzy w mniejsze sklepy? Znika zapis o powierzchni

Podatek od marketów uderzy w mniejsze sklepy? Znika zapis o powierzchni

29.12.2015, godz. 15:17
Paweł Szałamacha
Paweł Szałamacha foto: EAST NEWS

- Podatek od supermarketów mógłby obowiązywać od 1 marca - powiedział w radiowej "Jedynce" minister finansów Paweł Szałamacha. Z projektu zniknie prawdopodobnie zapis o powierzchni powyżej 250 m2, który zdaniem ministra zachęcałby sklepy do dzielenia się na mniejsze w celu uniknięcia podatku.

Projektu ustawy na początku nowego roku ma trafić do konsultacji społecznych, a w życie mógłby wejść jeszcze w pierwszym kwartale. - Jeżeli na początku odbyłby się dyskusje, projekt nad którym my pracujemy jest dosyć zaawansowany, wiec 1 marca jest realną datą - powiedział Szałamacha.

Sprawdź koniecznie: Urzędnicy chcą ograniczyć 500 zł na dziecko

Ze względu na zastrzeżenia względem projektu, prawdopodobnie zniknie z niego zapis o tym, że podatek zapłacą jedynie sklepy, których powierzchnia handlowa przekracza 250 m2. - Trudno posługiwać się kryterium powierzchni sprzedaży jako podstawowym wyznacznikiem podlegania pod tę ustawę, bo to siłą rzeczy zachęca sklepy do dzielenia się na mniejsze części. Podstawowa zmiana polega na odejściu od tej koncepcji - powiedział w "Jedynce" minister finansów.

Minister podsumował, że wpływy od supermarketów wyniosą 2 miliardy złotych.

 

Źródło: Program I Polskie Radio

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: