SuperBiz wiadomości Podatku handlowego nie ma, ale i tak trzeba złożyć deklarację. Najpóźniej za 2 dni!

Podatku handlowego nie ma, ale i tak trzeba złożyć deklarację. Najpóźniej za 2 dni!

23.10.2016, godz. 13:49
Trwa walka o podatek handlowy
foto: Super Express

Mimo że rząd zapowiadał, iż zawieszenie podatku handlowego nie będzie się wiązało z koniecznością składania deklaracji dotyczących daniny, to ostatecznie z tego pomysłu się wycofano. „Zawieszenie poboru podatku (…) nie zwalnia z innych obowiązków podatkowych, w tym składania miesięcznych deklaracji podatkowych o wysokości podatku od sprzedaży detalicznej (PSD-1)” - informuje na swojej stronie Ministerstwo Finansów.

Oznacza to, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przedsiębiorcy zobowiązani do zapłacenia podatku handlowego, mimo że na razie nie będą musieli go uiszczać, i tak muszą się rozliczyć. Na złożenie pierwszej deklaracji na druku PSD-1 mają czas zaledwie do najbliższego wtorku, jako że jest to 25. dzień miesiąca.

ZOBACZ TEŻ: Projekt przyjęty. Podatek handlowy zawieszony aż do stycznia 2018 r.

Przedsiębiorcy są bowiem zobligowani do tego, by składać rozliczenia do 25. dnia każdego miesiąca następującego po tym, którego dotyczy rozliczenie. Pierwszym zaś miesiącem, za który należy złożyć deklarację, jest wrzesień. Deklarację podatkową muszą złożyć wszyscy ci sprzedawcy detaliczni, których miesięczny przychód przekracza 17 mln zł.

Źródła: pit.pl, mf.gov.pl, premier.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: