SuperBiz wiadomości Pokemon GO. Jak wykorzystać fenomen gry do zwiększenia sprzedaży w centrach handlowych

Pokemon GO. Jak wykorzystać fenomen gry do zwiększenia sprzedaży w centrach handlowych

25.07.2016, godz. 12:12
Pokemony, Pokemon GO
foto: EAST NEWS

Coraz częściej robimy zakupy w internecie, a cierpią na tym galerie handlowe. Jest sposób, żeby przyciągnąć do nich więcej klientów. Wystarczy wykorzystać rosnąca stale popularność gry Pokemon GO. Bo świat oszalał na punkcie nowej gry.

Reguły gry, która w ostatnich tygodniach podbiła cały świat, są proste. Trzeba złapać na swój smartfon lub tablet jak najwięcej pokemonów. Choć Pokemon GO jeszcze oficjalnie w Polsce nie wystartowała, mnóstwo rodaków  z ogromnym zapałem szuka w różnych miejscach tych niewielkich, bajkowych stworków. Tropi je w świecie rzeczywistym. Bo - choć do gry niezbędna jest aplikacja na urządzenie mobilne - to pokemony rozmieszczone są w realnych, popularnych miejscach. Można je znaleźć m.in. w parkach, budynkach, na ulicach, ale także wokół i wewnątrz galerii handlowych. I fakt, że gracze łapią stworki poruszając się fizycznie w prawdziwym świecie mogą wykorzystać właściciele sklepów i galerii handlowych, by zachęcić klientów do odwiedzania tych miejsc i w ten sposób zwiększyć swoje obroty.

Czytaj również: Pikachu i spółka w świecie finansów. Tak firmy zarabiają na Pokemon Go

W Polsce jednym z najbardziej popularnych miejsc, gdzie można znaleźć ważne lokacje w grze, jest Galeria Mokotów. Liczne atrakcje czekają również w takich obiektach, jak Galeria Bronowice w Krakowie czy Złote Tarasy w Warszawie. Właściciele biznesów, w których nie ma Pokestopów  też mogą skorzystania z popularności gry, ponieważ pokemony pokazują się również losowo w różnych lokalizacjach. Jeśli więc w pobliżu pojawiłby się któryś z rzadkich pokemonów, wystarczy zawiadomić o tym klientów za pośrednictwem  mediów społecznościowych.

Zobacz także: Zostań trenerem Pokemonów! Tej kobiecie udało się to zrobić

Twórca gry, Niantic Projekt, rozważa też pomysł, by właściciele sklepów, restauracji i innych lokali usługowych otwierali (płacąc za to firmie ) specjalne punkty, w którym gracze będą mogli zdobywać rzadkie pokemony.

Pokemon GO to gra  śledząca naszą pozycję przez GPS i wymuszająca na nas przemieszczanie się po prawdziwym świecie w celu łapania pokemonów i odwiedzania specjalnych lokacji PokeStop i Poke Gym. Pokemon GO to połączenie otaczającego nas świata z realiami gry.

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: